Radim Polák, 28 let, příslušník vězeňské služby, Blansko

Samozřejmě že je to nespravedlivé. Ale kdo nemá peníze, tak zaplatit ani nemůže. Když dostanu pokutu já, tak ji zaplatím vždycky. Jezdím podle předpisů, takže se to naštěstí často nestává. Poslední jsem dostal asi před osmi lety v Brně. To jsem tenkrát telefonoval za jízdy.

Vladimír Klimeš, 66 let, důchodce, Blansko

Ryba smrdí od hlavy a schody se také umývají svrchu, takže pořádek musíme zařídit seshora. Papaláši si zaplatí pokutu, ale o řidičák nepřijdou. Nejdou nikomu příkladem. Víte, je to hlavně výchovou a příklady táhnou. Já jsem ochoten se o pokutách hádat. Proč bych měl platit dobrovolně?

Ivana Přibylová, 35 let, na mateřské dovolené, Blansko

Neplatiče bych neházela do jednoho pytle. Snad by se ponaučili, kdyby za trest dostali nucené práce. I když někteří by si zasloužili rovnou zavřít do vězení. Sama platím pokuty okamžitě. Mám strach, aby s průtahy nenarůstaly procenta. Ve výsledku bych pak mohla platit mnohem více.

Drahomír Zouhar, 48 let, podnikatel, Blansko

Pokuty by měl platit každý, ať už jsou za dopravní nebo pořádkové přestupky. Na druhou stranu by je měli policisté dávat s rozmyslem, hlavně ty za parkování. Jednu takovou jsem také dostal. Zaplatit jsem ji musel hned na místě, jinak by mi tu botičku z kola auta neodstranili.

Petr Jedlička, 58 let, chemik, Újezd u Boskovic

To je každého věc, jestli pokuty platí, nebo neplatí. Máme tady přece zákony. Když lidé neplatí, tak by měli být ze zákona potrestáni. Sám jsem dostal pokutu za výtržnictví, šlo o dvě stě korun. Zaplatit jsem prostě musel. Házeli jsme tenkrát po holkách sněhové koule. Ale to už je asi třicet let.