Zdeněk Pysk, 51 let, zámečník, Adamov

Někdy se stane, že řidiči stojí na parkovišti zešikma, pak je problém na místo najet, ale auto jsem nenaboural. Zatím. Jednou do mě ale málem narazili. Vyjížděl jsem od Kauflandu a nedali mi přednost zprava. Málem jsme se srazili.

Martin Veselý, 35, tiskař, Rájec–Jestřebí

Když se vracím na parkoviště k autu, strach mám. Je od dveří jiných aut obouchané dost. Když jsem bydlel v Blansku na Zborovcích, tam to bylo běžné. Kontakt mi na sebe nikdo nenechal, jen díru do auta. Řešit to s policií nemělo význam.

Jarkal, 24 let, student, Adamov

Na parkovišti jsem nabourané auto nikdy nenašel. Zato když potřebuji auto někde nechat, často je parkoviště plné a já dlouho hledám volné místo. To se ale stává spíš v Brně. Nejhorší to je kolem patnáctého, kdy lidi dostanou výplatu.

František Tutovič, 44 let, dělník, Rudice

Naštěstí se mi nikdy nestalo, že bych se vrátil na parkoviště k autu, a to bylo nabourané. Před Vánocemi to ale bylo tady u Kauflandu kritické. Stálo tu strašně moc aut, musel jsem zaparkovat až na druhé straně a dávat si pozor.

Ivana Machariková, 47 let, prodavačka, Blansko

Do našeho auta ještě naštěstí nikdo nenarazil. Když je parkoviště plné, obavy nemám. Ani o místo. Stavím totiž na parkovacím stání vyhrazeném pro invalidy. Ani jsem nezažila, že by někdo zastavil svůj vůz na tomto místě.

Zdeněk Jelínek, 27 let, kuchař, Blansko

Když nechám auto před obchodem, strach o něj nemám. Nikdo mi je ještě totiž nenaboural. Mám spíš obavy, když mi někteří řidiči na velkých parkovištích nedají přednost. Jednou jsem měl poškrábanou kapotu, ale to nebylo nehodou.