Marie Libichová, 78 let, důchodkyně, Vilémovice

Jednou týdně u nás ve Vilémovicích hlásí pravidelně a kdyby rozhlas zrušili, vadilo by mi to. Nevěděla bych totiž, co se děje.
Často obyvatele upozorňují, že mají zaplatit popelnice a na podobné věci. Také v rozhlase gratulují oslavencům, tak vždy vím, kdo má narozeniny, to je dobré. Aby mi posílali zprávy do mobilního telefonu, o to nestojím. Sice mobil mám, ale na rozhlas jsem přece jenom zvyklá.

Jaroslav Kovač, 52 let, strojař, Dolní Lhota

Rozhlas určitě využiji. Vzpomínám si, jak jednou hlásili, že budou odstavovat vodu, člověk se pak mohl dopředu nějak zabezpečit.
Kdyby ale v Dolní Lhotě rozhlas nebyl, nevadilo by mi to. Bývám v práci, hlášení si vyslechnu, když jsem zrovna doma. Rozhlas bych ale upřednostnil před zasíláním zpráv na mobil, to už je podle mě zásah do soukromí. Rozhlas si vyslechnu, pustí mi písničku a jdeme…

Bohumil Bašný, 65 let, důchodce, Blansko

V Blansku rozhlas není. Asi nemají co hlásit.
Poslouchat městské hlášení mi však nechybí. Bydlím až na sídlišti a tam to stejně nikdy nebylo zavedené.
Co se děje, se lidé stejně můžou dozvědět odkudkoliv, nepotřebují městský rozhlas. Třeba já informace čerpám většinou z vyhlášek, čtu i noviny. Kdyby radní uvažovali nad tím, jestli rozhlas ve městě zase začít používat, bylo by mi to jedno.

Libor Němec, 22 let, dělník, Blansko

Rozhlas mi v Blansku rozhodně nechybí. V této době přece existuje už internet.
Co se děje, se dozvím také z novin a televize. Vždyť i Blansko má svou vlastní televizi. Řekl bych ale, že tady se stejně celkem nic neděje. Hlásit v městském rozhlase by bylo podle mě zbytečné. Ani si nemyslím, že by rozhlas chyběl při krizových situacích. Je spousta jiných možností, jak lidi před blížícím se nebezpečím varovat.