Předchozí
1 z 3
Další

Františka Kučerová.Františka Kučerová.Zdroj: Deník / Jan Charvát

Jak se žije v Ostrově u Macochy?

Františka Kučerová, 79 let, v důchodu
V Ostrově se mi žije fajn. Snad jediné, co mi tady trošku schází, že tu už druhým rokem nemáme řezníka. V obchodě dole se sice dá maso objednat, ale jinak pro něj jezdíme do Blanska. I za většími nákupy. Na kulturu si tady nemůžu stěžovat ani v nejmenším.

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: Deník

Než přišel koronavirus, tak tu pravidelně byla v kulturním domě divadla, košt slivovice a další akce. Jinak je lepší se ptát asi mladých lidí. My staří jsme spokojení se vším, co se pro nás tady dělá. 

Petr Mrázek.Petr Mrázek.Zdroj: Deník / Jan Charvát

Petr Mrázek, 37 let, projektant
V Ostrově bydlím asi sedm let. Pochází odsud otec a prarodiče, takže jsme sem dlouhá léta jezdili. Líbí se mi tu klid a nádherná příroda. Prostě Moravský kras. Co mi trošku vadí, je z mého pohledu horší spojení s okolím. Bez auta je to komplikovanější. Když třeba srovnám autobusové spoje mezi Jedovnicemi a okolními obcemi, jsou na tom lépe než Ostrov. Také bych uvítal, kdyby autobus jezdil přes část Končiny, kde bydlím. Dále mi vadí stav některých místních silnic. Část z nich se opravila teprve nedávno. Starosta se ale snaží, chápu, že peníze na opravy nejsou. To je obecně problém menších obcí. 

Markéta Sedláková.Markéta Sedláková.Zdroj: Deník / Jan Charvát

Markéta Sedláková, 38 let, účetní
Já jsem v Ostrově maximálně spokojená. Nic mi tu nechybí. Škola a škola jsou v jedné budově, takže je to pro nás s manželem jednoduší a nemusíme děti nikam složitě rozvážet.

Základní škola je tu až do devátého ročníku, což je také velká výhoda. Co se týká kultury, akcí a nějakého vyžití, tak se toho tady v obci pořádá hodně. Jen to teď celé zkazila epidemie koronaviru. Do města bychom se nestěhovali. Je tu pohoda a klid, přitom do Blanska i Brna relativně kousek.