Předchozí
1 z 3
Další

Eliška Vavříčková, 78 let, v důchodu.Eliška Vavříčková, 78 let, v důchodu.Zdroj: Deník/Jan Charvát

Eliška Vavříčková, 78 let, v důchodu

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: DeníkBydlím v klidné ulici a mám příjemné sousedy. Lysice jsou čisté a krásné. Pocházím odsud a do většího města bych se nestěhovala. Nic mi tu nechybí. Mám ráda klid a přírodu. Myslím, že obec pro místní dělá hodně. Dost se toho zde opravilo a služby fungují. Jen mi je trochu líto budovy sokolovny, kde jsem v mládí cvičila. Chápu ale, že oprava nebo případně stavba nové sokolovny by stály moc peněz a byly důležitější věci. Jako třeba čistírna odpadních vod.

Pavel Horáček, 82 let, v důchodu.Pavel Horáček, 82 let, v důchodu.Zdroj: Deník/Jan Charvát

Pavel Horáček, 82 let, v důchodu

V Lysicích jsem se narodil a zůstal tady. Moc se mi tu líbí. Hlavně krajina a také zámek s okolím. Tam chodím docela často na procházky, když si chci pročistit hlavu a zlepšit náladu. Nebo jedu na ryby. Máme tu i pěkné koupaliště i když tam já už nechodím. Manželka s dcerou ale ano. Nic mi tu nechybí a jsem zde vcelku spokojený.

Vilma Šejnohová, 35 let, na rodičovské dovolené.Vilma Šejnohová, 35 let, na rodičovské dovolené.Zdroj: Deník/Jan Charvát

Vilma Šejnohová, 35 let, na rodičovské dovolené

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: DeníkPocházím z Lysic a stěhovat bych se odsud nechtěla. Založili jsme tu rodinu a bydlíme v domku. Je tu vše, co potřebujeme. Školka, škola, pro děti super hřiště. Koupaliště, letní kino, zámek s oborou a služby. Nic nám tu nechybí a město nás neláká.