Předchozí
1 z 3
Další

Libuše Přibylová, 69 let, v důchodu.Libuše Přibylová, 69 let, v důchodu.Zdroj: Deník/Jan Charvát

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: DeníkLibuše Přibylová, 69 let, v důchodu

V Drnovicích bydlíme od roku dvaasedmdesát. Skoro padesát let. Já jsem spokojená. Jsou tu fajn lidé, máme dobré sousedy, obec se stará. Doktora máme kousek v sousedních Lysicích, základní služby jsou ve vesnici dostupné.

Já například oceňuji kontejnery na bioodpad, kam můžeme vyhazovat trávu a prořezané větvičky z ovocných stromků. Moc se mi také líbí cyklostezka na Lysice, do Zbraslavce a k rybníkům. Dřív se chodilo po silnici a to bylo, jak se říká, o hubu. Teď je to krásná, bezpečná procházka. 

Milan Šamšula, 82 let, v důchodu.Milan Šamšula, 82 let, v důchodu.Zdroj: Deník/Jan Charvát

Milan Šamšula, 82 let, v důchodu

V Drnovicích žiju celý život. Je to tu dobré, neměnil bych. Krásné okolí, dobří lidé.

Když jsem se narodil, měli jsme na chalupě číslo 148. Jak jsem stavěl druhou chalupu už tam viselo 222 a teď má obec snad přes čtyři sta padesát čísel. To je pěkné. Líbí se mi, že se sem stěhují mladí lidé. Vesnici to určitě dá nový impuls. 

Alena Pernicová, 33 let, na rodičovské dovolené.Alena Pernicová, 33 let, na rodičovské dovolené.Zdroj: Deník/Jan Charvát

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: DeníkAlena Pernicová, 33 let, na rodičovské dovolené

Bydlím tu v rodinném domku pátým rokem. Přistěhovala jsem se z Boskovic a vesnici bych za město už nevyměnila. Jsme spokojení.

V Drnovicích je vše, co potřebujeme. Obchod, drogerie a základní služby. Když potřebujeme, tak Brno, Boskovice i Lysice jsou dobře dostupné autobusem.

Oceňuji zdejší klid a pohodu. Díky místní cyklostezce mohou děti jezdit na kolech i odrážedlech v bezpečí.