Předchozí
1 z 4
Další

Petr Hurdes, 46 let, umělec, Blansko.Petr Hurdes, 46 let, umělec, Blansko.Zdroj: ARCHIV PETRA HURDESE

Jak se žije v Blansku?

Petr Hurdes, 46 let, umělec, Blansko

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: DeníkV poslední době bídně. Ubíjí mě neustálé uzavírky, objížďky a kolony v centru města. Vozíme syna na druhý konec města do školy a je to mazec. Za volantem je to o nervy. Netuším, proč se sešlo tolik uzavírek najednou.

Vadí mi také, že se nic moc v Blansku neděje. Ale to je spojené s epidemií koronaviru a ne vina pořadatelů. Už by to chtělo, aby bylo po všem a lidé se mohli zase začít normálně bavit.

Petr Škrabal, 73 let, v důchodu, Blansko.Petr Škrabal, 73 let, v důchodu, Blansko.Zdroj: Deník/Jan Charvát

Petr Škrabal, 73 let, v důchodu, Blansko

Já jsem blanenský rodák a žije se mi tu dobře. Jen ta doprava je v poslední době hrozná. Na druhou stranu nové stavby, ať už kruhové objezdy nebo nový silniční most, pomohou a dopravě prospějí. Jsem zvědavý na nabídku zboží a služeb v novém obchodním centru, které se má stavět na Poříčí místo bývalých skleníků. Snad tam nebudou jen nějaké extra věci pro úzký okruh zákazníků. Teď je to s nabídkou v blanenských obchodech horší, věřím ale, že se to zlepší.

Pavla Navrkalová, 36 let, mateřská dovolená, Blansko.Pavla Navrkalová, 36 let, mateřská dovolená, Blansko.Zdroj: Deník/Jan Charvát

Pavla Navrkalová, 36 let, mateřská dovolená, Blansko

Teď zrovna nic moc. Žiji tady pět let. Vadí mi například, že pokud si chci koupit oblečení nebo boty, musím do Brna. Těším se, co přinese nové obchodní centrum nedaleko Kauflandu. Také bych uvítala širší nabídku kroužků pro malé děti a herní prostor. Bydlíme v ulici 9. května a tam toho pro děti opravdu moc není.

Jaroslava Bártová, 60 let, klinický logoped, Blansko.Jaroslava Bártová, 60 let, klinický logoped, Blansko.Zdroj: Deník/Jan Charvát

Jaroslava Bártová, 60 let, klinický logoped, Blansko

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: DeníkV Blansku se mi žije dobře. Menší město, do přírody kousek. Oceňuji výbornou a rychlou dostupnost do Brna vlakem. I do Prahy je dobré vlakové spojení. Za mě pro rodinu s dětmi pěkné místo pro život. Co bych změnila, tak více investic do kultury.

Do sportovního zázemí se dává peněz dost, tak by to bylo potřeba více vyvážit. Třeba budova, kde je divadlo Kollárka, je v hrozném stavu. Ale nevidím do toho. Nabídka kulturních akcí je podle mě v Blansku pestrá, ale řada lidí ji nevyužívá a zřejmě automaticky jezdí za kulturou jinam. Chtělo by to ze strany místních větší podporu.