„Tam protéká malá říčka Bělá, Červenou zahradou a Pilským údolím, než se záhy spojí se Svitavou,“ doprovází se při zpěvu v klipu na kytaru Alois Kejík, který složil hudbu i text. S klipem mu pomáhali ještě Jaroslav Kolčava a Otto Daněk, který se ujal střihu a kamery.

Ve videoklipu se objevují záběry na různá zákoutí a dominanty Boskovic. „Mám prostě rád Boskovice, které jsou položené v nádherném údolí,“ shrnuje stručně důvody natočení svého prvního videoklipu Alois Kejík. Ten byl v mládí aktivním muzikantem, ale kvůli rodině a podnikání kytaru na dlouhých čtrnáct let pověsil na hřebík. „V posledních letech jsem se k muzice zase vrátil a teď mám doma tři cédéčka písniček, které jsem složil,“ doplňuje.

Kejík říká, že své vyznání Boskovicím natočil hlavně pro radost. „Nic od toho nečekám, ale kdyby o to třeba město mělo zájem, budu rád. Snažil jsem se v klipu jednoduše a srozumitelně přiblížit Boskovice, aby se lidé dozvěděli, že má i vlastní bibli, malebnou židovskou čtvrť, že odtud pochází malíř Otakar Kubín a podobně,“ dodává Kejík. On sám má nejradši místo u rybníka v Pilském údolí.