VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Akvaparky zařízlo počasí. Přišly o statisíce

Blanensko – Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným. Známá filmová věta majitele říčních lázní Antonína Důry z Menzelova Rozmarného léta. Přesně vystihuje letošní bídu provozovatelů akvaparků a koupališť na Blanensku.

9.9.2011 3
SDÍLEJ:

Blanenský aquapark. Ilustrační foto.Foto: Deník/ Leona Paroulková

Bída, prodělali jsme velké peníze, nejhorší sezona za posledních několik let, hlásí provozovatelé ze všech stran.

Například v Blansku klesly tržby v tamním akvaparku v porovnání s loňským rokem zhruba o třetinu, podobně jako v Boskovicích. „Za pět let od otevření blanenského akvaparku máme za sebou jednoznačně nejhorší sezonu. V předchozích letech dorazilo za celé léto zhruba osmačtyřicet tisíc lidí tentokrát jen přes čtyřiatřicet tisíc,“ zhodnotil prázdniny v akvaparku Radek Snopek, šéf Služeb Blansko. Ty blanenský akvapark provozují.

Podle Snopka klesly tržby v akvaparku letos zhruba o sedm set tisíc. A tato díra v rozpočtu notně zbrzdí investiční plány Blaneských. Za peníze z provozu tamního koupaliště totiž chtěli například opravit sportoviště, která před časem pod svá křídla převzalo od sportovních jednot právě město. A Služby Blansko se o ně starají. Jedná se o sportovní halu v ulici Údolní a Mlýnská oba fotbalové stadiony, kuželnu, hernu stolního tenisu, volejbalové a tenisové kurty. „Je to docela velký problém. Opravy, se kterými jsme letos na těchto sportovištích počítali jsme museli zatím stopnout. Pokles tržeb je velký a zalepit půjde horko těžko,“ poznamenal Snopek s tím, že při všech rozmarech počasí měli nakonec pořádnou porci štěstí.

Ztráta mohla být totiž ještě o dost výraznější. Ještě v půli srpna prošlo branami blanenského akvaparku jen osmnáct tisíc lidí. Zhruba stejný počet návštěvníků pak přilákal poslední srpnový víkend. Tropický. „Poslední srpnový týden letošní bídnou sezonu alespoň trošku zachránil. Do té doby to vypadlo opravdu katastroficky,“ potvrdil špatnou sezonu Bohumil Feruga, vedoucí provozu městských lázní a koupaliště v Boskovicích. Jen za poslední srpnové dny dorazilo do areálu v boskovické Červené zahradě deset a půl tisíce lidí.

Nakonec v boskovickém akvaparku napočítali přes čtyřiadvacet tisíc návštěvníků. To je však téměř o dvanáct tisíc méně než loni. „Na tržbách jsme tak přišli asi o půl milionu korun. Loni bylo několik dní, kdy do akvaparku dorazilo i přes dva tisíce lidí. Letos ani jednou,“ dodal Feruga.

Mizernou letní sezonu hlásí i ve Velkých Opatovicích. Čtyři roky po otevření nového koupaliště prošlo jeho branami letos jen přes sedm a půl tisíce návštěvníků. „Je to bída. Koupaliště je sice ztrátové každý rok, ale letos jsme přišli zřejmě o statisíce,“ řekl šéf Služeb města Velké Opatovice Milan Vykydal.

Špatné počasí donutilo Boskovické otevřít o týden dřív krytý bazén. V polovině srpna. „Chtěli jsme rodinám s dětmi nabídnout alespoň nějaké koupání, když bylo škaredě,“ řekl Bohumil Feruga a pokračoval. „Příští rok máme na prázdniny dvě varianty. Když bude pěkně, otevřeme akvapark, když škaredě tak lázně,“ upřesnil Feruga.

V Blansku lákaly i přes špatné počasí nově opravené tamní lázně. Ale podle šéfa Služeb Blansko letošní propadák návštěvnosti akvaparku příliš nezachránily. „Kryté lázně nás přes léto opravdu nevytrhnou. Akvapark je o dětech. Ty potřebují atrakce. Plavat v bazénu většinu z nich nebaví. Kdybychom měli krytý akvapark jako třeba v Olomouci, to by byla jiná,“ dodal Snopek.

Právě do krytého akvaparku často se svými dětmi jezdí například Eva Pilitowská z Adamova. „Nejraději jezdíme plavat do Kuřimi. V Blansku je moc studená voda. V Kuřimi mají v krytém bazénu tobogán, výřivky a další atrakce. Dcerám se tam moc líbí. Když je škaredě je to pro nás bezva výlet,“ řekla Pilitowská s tím, že letos několikrát vyrazily na koupaliště do Křtin a jednou do Boskovic.

Autor: Jan Charvát

9.9.2011 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Ostatní pracovníci v dopravě 19 360 Kč

Specialisté v oblasti územního a dopravního plánování referent/ka územního plánování. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19360 kč, mzda max. 29150 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Město Blansko vyhlašuje výběrové řízení na funkci: referent územního plánování v oddělení regionálního rozvoje odboru stavební úřad MěÚ Blansko., Požadované obecné předpoklady: státní občan ČR, případně cizí státní občan, který má v ČR trvalý pobyt, občanská a morální bezúhonnost., Požadované kvalifikační předpoklady: osvědčení MMR ČR pro územně plánovací činnosti, nebo autorizace ČKA A0, A1 nebo A2, nebo vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu ve studijním oboru uznatelném pro autorizaci ČKA pro obor územní plánování., Další požadované předpoklady: flexibilita a umění jednat s lidmi (dobré komunikační schopnosti), schopnost samostatné práce a aktivního přístupu k řešení problémů, znalost zákona č. 183/2006 Sb., ve znění pozdějších předpisů (stavební zákon), orientace v jeho prováděcích vyhláškách, znalost zákona č. 500/2004 Sb., ve znění pozdějších předpisů (správní řád), znalost práce na PC, ŘP sk. B, praxe ve veřejné správě výhodou., Způsob, termín a místo nástupu: pracovní poměr na dobu neurčitou, nástup k 01.07.2018 nebo dle dohody, MěÚ Blansko., Platové zařazení: řídí se zákonem č. 262/2006 Sb., ve znění pozdějších předpisů, nařízením vlády č. 341/2017 Sb., a předpisy souvisejícími, platová třída 10., Lhůta pro podání písemné přihlášky: 06.06.2018, Náležitosti přihlášky: jméno, příjmení, titul, datum a místo narození, státní příslušnost, místo trvalého pobytu, číslo občanského průkazu, kontaktní telefon, datum a podpis, životopis s uvedením údajů o dosavadních zaměstnáních a o odborných znalostech a dovednostech, výpis z evidence rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce, ověřená kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání, případně osvědčení MMR ČR pro územně plánovací činnosti, souhlas s nakládáním s poskytnutými osobními údaji pro účely tohoto výběrového řízení ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů., Písemnou přihlášku spolu s požadovanými doklady a přílohami doručte v zalepené obálce se značkou "SÚ - NEOTVÍRAT" na adresu: Město Blansko, Ing. Josef Kupčík, tajemník, nám. Svobody 32/3, 678 01 Blansko. Nevyžádané dokumenty a doklady budou po ukončení výběrového řízení skartovány. Vyhlašovatel si vyhrazuje právo zrušit toto výběrové řízení kdykoliv v jeho průběhu.. Pracoviště: Město blansko, nám. Svobody, č.p. 32, 678 01 Blansko 1. Informace: Josef Kupčík, +420 516 775 184.

Výroba - Výroba Seřizovači 23 000 Kč

Seřizovači a obsluha ostatních obráběcích strojů (kromě dřevoobráběcích) Seřizovač a obsluha strojů. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč. Volných pracovních míst: 14. Poznámka: Pracoviště: Na Kamenici 2188, 680 01 Boskovice., Požadujeme: , Praxe na obdobné pozici. Dobrou pracovní morálku. Manuální zručnost. , Nabízíme: , 25 dní dovolené. Třísměnnou pracovní dobu. Finanční odměna před dovolenou a vánočními svátky. Bonus na základě hospodaření firmy. Příspěvek na penzijní připojištění po jednom roce zaměstnání. Závodní stravování. Autobusovou dopravu v rámci Boskovic. Zaškolení, profesní růst.. Pracoviště: Novibra boskovice s.r.o., 680 01 Boskovice. Informace: Edita Sedláková, +420 516 528 100.

Výroba - Obsluha ostatních stacionárních strojů a zařízení 17 000 Kč

Obsluha ostatních stacionárních strojů a zařízení jinde neuvedená obsluha vysokofrekvenční svářečky v textilní výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Pracoviště: Benešov 71, 679 53 Benešov u Boskovic., Lehká a čístá práce. Polohování textilu do forem, stříhání/ražení materiálu, obsluha tepelného lisu, kontrola kvality., Zaměstnanecké výhody: příspěvek na dopravu, penzijní připojištění, 13. plat., Kontakt možný telefonicky, mailem nebo osobně v době 8-14 hod na adrese Benešov 71.. Pracoviště: Handicap, a.s., 679 53 Benešov u Boskovic. Informace: Miloš Nerad, +420 602 590 876.

Výroba - Výroba Brusič nástrojů a kovů 150 Kč

Brusiči nástrojů a kovů Brusič nástrojů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 150 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Brusič nástrojů na obrobně, broušení na kulato., Práce v jednosměnném provozu, pracovní poměr na dobu neurčitou. Mzda 150,- Kč/hod., Požadujeme praxi jako brusič nástrojů., Požadujeme vyučení v oboru, spolehlivost, zručnost, dobrý zdravotní stav.. Pracoviště: Letovické strojírny, s.r.o. - pracoviště letovice, Pražská, č.p. 333, 679 61 Letovice. Informace: ., +420 516 487 712,516 487 713.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Při pondělní nehodě v Lipůvce vyteklo z nádrže kamionu na 1000 litrů nafty.
5

Při nehodě v Lipůvce vyteklo z kamionu tisíc litrů nafty

Ilustrační foto

Modernizace školy: internet povedou kabely, wifi brání železobetonová konstrukce

Nemocnice investují stamiliony. Postaví nový pavilon nebo dokončí operační sály

Brno - Brněnské nemocnice chystají nejrůznější opravy a dostavby. Zlepší se prostředí pro pacienty i personál, tvrdí jejich vedení.

Šlechtična versus štokr a prohra siláka s malotraktorem: zhlédněte videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 19. až 20. května 2018.

Nejčastější triky lidí bez lístku? Hrají revizorům na city, mluví cizím jazykem

Brno - Někteří začnou mluvit cizím jazykem, jiní tvrdí, že mají těžké období. V pátek chytli revizoři v nočních linkách téměř sto lidí.

Kornfeil díky kaskadérskému kousku dojel v Le Mans šestý. Abraham nebodoval

Le Mans, Brno /VIDEO/ - Předvedl perfektní záchranný manévr a dojel si pro nejlepší umístění v sezoně. Motocyklista Jakub Kornfeil v nedělním pátém závodu mistrovství světa silničních motocyklů kategorie Moto3 vybojoval deset bodů za šesté místo. Brněnský jezdec Karel Abraham skončil ve francouzském Le Mans bez bodu na sedmnácté příčce.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT