Letos se má podle slov Radka Gajdošíka, šéfa odboru vnitřních věcí na blanenském městském úřadě, pokračovat v nastaveném trendu podobných akcí. „Aktiv Besipu organizuje řadu dopravních akcí. A také se snaží o prevenci zaměřenou na účastníky silničního provozu. Především dětí a školní mládeže," upřesnil Gajdošík.

Cílem těchto akcí je snaha snížit počet dopravních nehod a jejích následků. „Spolupracujeme s policií a také Červeným křížem. Podle ohlasů ze škol a také od rodičů mají tyto akce úspěch. Členové Aktivu Besip se snaží dětem dát co nejvíce informací ohledně pravidel a také rizik silničního provozu," upřesnil Gajdošík a dodal, že díky dotacím mohli loni na dětské dopravní hřiště v Blansku nakoupit nová kola a vybavení.

Aktiv Besipu se loni věnoval také starým lidem. V listopadu uspořádal besedu s názvem Senioři jako účastníci provozu na pozemních komunikacích. Senioři se na přednášce v tamním Klubu důchodců dozvěděli například o zásadách bezpečného cestování v městské hromadné dopravě nebo o novinkách v silničním provozu. „Beseda byla fajn a její návštěvníci se dozvěděli spoustu užitečných informací. Letos bychom přednášku s pomocí Aktivu Besip uspořádali zase," pochvaloval si vedoucí provozu Městského klubu důchodců Blansko Jan Bojda.