„Od roku 2009 po další tři roky bude mít vždy jeden týden v roce každá třída zadané téma, které se bude snažit zpracovat. Třeba člověk a životní prostředí,“ přiblížila projekt ředitelka školy Svatava Dvořáková. V chemii se tak studenti zaměří třeba na to, jaké látky znečišťují životní prostředí, v literatuře zase na knihy o ekologii.

Z každého průřezového tématu vzniknou katalogy, ve kterých bude celé téma popsáno, a kde uveřejní nejlepší práce studentů. „Vybraných témat máme hodně. Některá můžou být zaměřena odborně pro zdravotnické nebo ekonomické obory. A třeba téma občan v demokratické společnosti se týká každého,“ doplnila Dvořáková.

Škola se pokoušela získat peníze i na nové studentské centrum. „Budeme se ale muset uskromnit. Dotaci jsme nedostali. Doufáme, že například na nábytek by nám mohl přispět kraj. Studentského centra se nechceme vzdát,“ řekla Dvořáková.
Studentské centrum by mělo sloužit jako studovna a zároveň knihovna. Škola plánuje pořídit pět počítačů a kopírku, vystavit knihy či předplatit časopisy. „Měli jsme v plánu do centra pořídit kolem padesátky časopisů, ale nemáme tolik prostředků, takže jich bude méně,“ doplnila Dvořáková.

Petra Havlíková