Jedním z tradičních řemesel je řeznictví. Tomu Valchovští věnovali prostor před sokolovnou. Stoly se prohýbaly pod tlačenkou, jitrnicemi, čerstvým masem.

Nešlo ale jen o nějakou symbolickou zabijačku, aby se neřeklo. V osmi kotlech a na mnoha stolech připravovala třicítka dobrovolníků včetně dvou řezníků zabijačkové dobroty celou sobotu. „Zpracovali jsme pět set padesát kilogramů masa a sto dvacet kilogramů sádla. Kromě tlačenky a jitrnic nabízíme dva druhy paštik, rozbourané maso, bouřku, škvarky, sádlo, bílou polévku i výbornou prdelačku. Zájem je velký, jezdí i lidé z okolních obcí," vyjmenoval v zákoutí s dobrotami místostarosta Valchova Zdeněk Přikryl.

Pořádně živo bylo i přímo v sokolovně. Střed sálu patřil tvoření, které si užívaly hlavně děti. Plně zabrané do práce byly například Anetka a Adélka Hokovy z Okrouhlé, kterým pomáhala jejich maminka. „Tvoření nás baví. Vyrobíme si přáníčka i svíčky. Také obejdeme stánky a třeba si něco pěkného koupíme," těšila se maminka Edita.

Akci si nenechala ujít ani Lenka Hasoňová z Valchova. „Je to moc povedené. Dcera i další členové rodiny zde pomáhají s organizací," řekla žena.

Její pětiletý syn Martin zatím usilovně kreslil čerta. „Vůbec se ho nebojím. Dáme ho na květináč," hlásil chlapec.

Někteří z řemeslníků nabízeli možnost přímo si řemeslo vyzkoušet. Jako třeba Marie Cetkovská z Malého Hradiska, která zájemce učila výrobě vizovického pečiva. „Věnuji se tomu asi pětadvacet let. Vyrábím hlavně před Vánocemi a Velikonocemi. Tady jsem na pozvání kolegyně učitelky poprvé. Děti to zajímá, tak jim ukazuji, jak na to," řekla Cetkovská.

Něco si vyrobit, nakoupit, pobavit se, sníst nějakou dobrotu a hlavně mít možnost se setkat. To jsou podle starostky Valchova Jindřišky Brožové hlavní důvody, proč obec ve spolupráci s knihovnou a sokoly akci pořádá. „Začínali jsme v malém, jen rukodělnou dílnou v klubovně hasičů. Ale postupně nám ten prostor přestal stačit, tak jsme se přestěhovali do sokolovny a spojili jsme dílnu s jarmarkem řemesel. Je zde kolem dvaceti prodejců, dbáme na to, aby se jednalo zejména o tradiční řemesla," řekla starostka.

Ta odhadovala, že přišlo kolem tisícovky návštěvníků. „Naší specialitou je adventní kavárna. Dobrovolným vstupným do ní je nějaká upečená buchta, závin, bábovka. Kdo už je z chození unavený, může zde při kávě a nějaké sladkosti příjemně posedět," dodala Brožová.

Posezení v kavárně si užíval například Jaroslav Hofman z Boskovic. „Jezdíme sem s manželkou pravidelně. Je příjemné zde pobýt, dívat se na ten crkot a užívat si atmosféru. A odvezeme si plnou tašku zabijačkových dobrot," těšil se muž.