Nové stránky Adamovští spustili před víkendem. „Pro změnu jsme se rozhodli z několika důvodů. Hlavním bylo to, že původní stránky byly asi osm let staré a už neodpovídaly současným technologickým požadavkům. Díky novým technologiím si lidé mohou náš web prohlédnout například i v mobilních telefonech či tabletech, což byl dříve problém," přiblížil starosta Adamova Roman Pilát.

Změnilo se také uspořádání adamovské prezentace na celosvětové síti. „Další významnou změnou je to, že na stránky mají všechny organizace ve městě přístup zvlášť, takže si na ně budou moci vkládat svoje aktuální příspěvky samy. A samozřejmě také přidávat svoje akce do kalendáře. Web bude také provázený s vysíláním místní televize," popsal Pilát.

Na přípravě nových webovek Adamovští pracovali asi čtyři měsíce. „Původně jsme je chtěli spustit o něco dříve, ale museli jsme doladit nějaké drobnosti. Nyní už jsou stránky z větší části funkční. Postupně však ještě chceme doplnit a více se věnovat sekci turismus v Adamově a okolí. Toto odvětví bylo na starých stránkách trochu zanedbávané," řekl adamovský starosta s tím, že město za vytvoření nových webových stránek zaplatilo asi padesát tisíc korun.