Spoluúčast města jsou necelé tři miliony korun. „Součástí jsou i bezbariérové úpravy celého objektu a nové herní prvky na školní zahradě. Stejně jako doplnění zeleně,“ informoval adamovský starosta Roman Pilát.

Školka by tak po otevření nástavby pojala bezmála sto třicet dětí. Hotovo má být za několik měsíců. „Reagujeme na situaci ve městě. Několik objektů se tu přestavuje na byty, kterých má vzniknout několik desítek. Vzhledem k cenám nemovitostí se k nám také přistěhovala spousta rodin s malými dětmi nebo mladých lidí, kteří rodinu brzy založí,“ poznamenal Pilát.

Nové patro přibylo také na budově základní školy v ulici Ronovská. Vznikly tam čtyři nové odborné učebny. V nich nyní pracovníci rozmisťují nábytek, pomůcky a instalují výpočetní techniku. V ostrém provozu mají být od září. Vše stálo přibližně třicet milionů a většinu nákladů pokryly dotace. Jedna z učeben je multifunkční, další poslouží environmentální a jazykové výuce a čtvrtá je učebna praktických činností. „Nástavba zahrnuje také nezbytné zázemí, dva kabinety pro učitele a sklady pomůcek,“ upřesnila ředitelka školy Jana Burianová.

U schodiště před školou dělníci namontovali také posuvnou plošinu pro vozíčkáře a uvnitř budovy je také nový bezbariérový výtah, který spojí všechna čtyři patra budovy. Součástí projektu je také výsadba deseti stromů, herní prvka a lavičky před školou. Adamovskou základní školu nyní na dvou pracovištích navštěvuje 341 žáků, kteří se učí v 15 běžných třídách, dvou speciálních a jedné přípravné. Ve dvou prvních třídách se učí 39 dětí.