Ve městě se totiž v sobotu pojede závod Poháru České republiky. A v neděli je pak na programu finále vítězů Poháru České a Slovenské republiky. „Naposledy se minikáry v Adamově jely v roce 2005. Tehdy startovalo přes čtyřicet jezdců. Teď čekáme zhruba dvojnásobnou účast. Snad nám bude přát počasí a přijde i dost diváků," řekl za pořadatele Kobra racing klubu Pavel Jirků. V první polovině osmdesátých let patřil tento adamovský závodník v minikárách ke špičce jihomoravských jezdců. Pak přešel na motokáry a motokros.

DVĚ PRUDKÉ ZATÁČKY

Na závodníky čeká zhruba půl kilometru dlouhá trať se dvěma prudkými zatáčkami. „Na trati budou tři úseky, kde se pojede slalom. Depo a start závodu jsou v Družstevní ulici poblíž Domu služeb. Cíl pak u hasičárny ve Fibichově," upřesnil Jirků.

Řidiči musejí v sobotu i v neděli od sedmi ráno do pěti hodin odpoledne počítat s tím, že adamovská Družstevní ulice bude zavřená. Projedou tudy v případě nouze jen hasiči nebo záchranka. Stejně jako Fibichova ulice v úseku od hasičárny po křižovatku s ulicí Neumannova. „Objízdná trasa povede od čistírny odpadních vod po štěrkové cestě pod Ptačí studánkou až do ulice Opletalova," stojí v oznámení na webu Adamova.

V době konání závodů nepojedou na sídliště Ptačina autobusy městské hromadné dopravy.

Na akci se chystá například Jan Kořalka s rodinou. „Na závody se těšíme. Na minikáry se určitě půjdeme se syny a manželkou podívat," těší se muž.