„Opravy školky závisí na tom, jestli dostaneme dotaci,“ podotkl místostarosta Adamova Jan Němec a doplnil, že provoz školky stojí dost peněz. „Kvůli chybějícímu zateplení, špatnému těsnění a starým oknům uniká teplo z budovy ven,“ vysvětlil místostarosta.

Jestli město peníze na rekonstrukci školky dostane, to se zastupitelé dozví nejpozději do konce letošní zimy. „Pokud peníze získáme, na jaře vybereme firmu a přes letní prázdniny školku opravíme. Plánujeme především zateplení fasády a střechy a výměnu oken,“ uvedl Němec a dodal, že budova školky je typickou ukázkou architektury z dob socialismu.

S větším počtem míst pro děti ale zastupitelé při rekonstrukci školky nepočítají. „Kapacita školek v Adamově v současnosti dostačuje. Samozřejmě pět až deset míst navíc bychom využili, ale zvyšování počtu volných míst teď není naším hlavním cílem,“ upřesnil místostarosta.

Přesnou částku, která bude k opravě školky potřeba, zastupitelé ještě nevyčíslili. „Záleží také na ceně, kterou určí firma, jež rekonstrukci provede,“ sdělil Němec. Peníze na opravy školky chtějí zastupitelé získat z fondů Evropské unie. Město však musí přispět alespoň desetiprocentní částkou, i když peníze na opravu školky půjdou z evropských zdrojů. (jn)

JANA NAVRÁTILOVÁ