„Stav rozhledny a její vyhlídkový ochoz byli ve velmi špatném stavu. Proto jsme se rozhodli, že ji necháme opravit. S výstavbou jsme začali minulý rok,“ přiblížil místostarosta Adamova Miroslav Čuma.

Díky rozsáhlým opravám se podařilo vyhlídkový ochoz zvednout o osm metrů a zpřístupnit bezpečnější výstup. Rodák z Adamovy Antonín Procházka, který se svými malými vnoučaty navštěvuje Alexandrovku dvakrát do roka si bezpečnější přístup pochvaluje. „Dřívější lezení po žebříku s vnoučaty nebylo zrovna moc bezpečné. Tak jsem rád, že to vymysleli tímto způsobem,“ zavzpomínal muž.

Tamnímu rodákovi udělal radost i výhled z větší výšky. „Výhled do dálky se nedá vůbec srovnávat s předcházejícím, je daleko lepší. Udělali velký kus práce,“ dodal Procházka.

Každý kdo na zahájení došel dostal na památku turistickou mapu Adamova a okolí, turistickou známku s Alexandrovkou a ještě si mohl vybrat pohlednici s rozhlednou ve dvou provedeních, který adamovští zpečetili razítkem.

Zájem o dlouho očekávaný výhled byl velký. Na Alexandrovku zamířilo spoustu lidí a po oficiálním přestřihnutí stužky se vytvořila dlouhá fronta čekajících lidí na výhled. „Kdyby bylo hezky a nepršelo, tak by určitě lidí přišlo ještě víc,“ míní místostarosta Čuma.

Díky cestě z nedalekých Babic mohla firma, která rozhlednu opravovala, vozit stavební materiál až téměř k rozhledně. „S autama se dostali do kotliny a od tama to museli vytáhnout,“ přiblížil Čuma s tím, že kotlina je vzdálená od rozhledny asi dvacet metrů do strmého kopce.

První zmínky o rozhledně se datují od šedesátých let devatenáctého stoleti.