Výsledky letošního ročníku soutěže budou vyhlášené v úterý v pět hodin odpoledne v zasedací místnosti adamovské radnice.

Jeden z dlouhodobě nejlépe hodnocených domů stojí v Družstevní ulici. Posekat trávu, zasadit květiny a být hrdí na okolí místa, kde žijí. To je pro tamní obyvatele samozřejmostí už řadu let. „Ženy se starají o květiny, muži stříhají keře. Když je potřeba, město nám vždy pomůže. Za peníze, které dostáváme, nakupujeme věci potřebné k údržbě a zkrášlování zeleně," uvedla předsedkyně výboru společenství vlastníků bytového domu v Družstevní ulici Jarmila Manoušková.

Sdružení se o své okolí staralo ještě před zahájením spolupráce s městem. „Chceme to zde mít hezké. Snaží se hlavně ženy. Vždy se domluvíme, každý donese z domu, co má, a dáme se do práce," doplnila Manoušková.

Vedení města si spolupráci s aktivními lidmi pochvaluje. „Podpořit lidi, co se sami starají o své okolí, i když nemusí, byl krok správným směrem," zhodnotil místostarosta Adamova Jiří Němec.

I proto se město rozhodlo pro uspořádání soutěže. „Šest nejlepších obdrží odměnu dva tisíce korun a propagační předměty," řekl dále místostarosta.

Letos okolí bytových domů hodnotila komise složená ze zaměstnanců městského úřadu. V předchozích letech mohli o nejlepších hlasovat obyvatelé města i žáci adamovské základní školy. „Cílem soutěže je odměnit a motivovat lidi k další práci," dodal místostarosta.

KATEŘINA MIKULÁŠKOVÁ