„Samozřejmě, že jsme chtěli, abychom měli ve městě bankomat zpátky. Proto o něm vedeme s Českou spořitelnou jednání už dlouho. Řešili jsme hlavně to, kde bude stát. Nakonec bude znovu tam, kde dřív,“ uvedl místostarosta Adamova Miroslav Čuma.

Bankomat původně stával v centru města na náměstí Práce. Na začátku listopadu loňského roku o něj Adamovští přišli. Ukradl ho doposud neznámý zloděj. Od té doby vedli adamovští radní se spořitelnou dohady o jeho umístění.

Dlouhou dobu totiž nebylo jasné, kde bude nový bankomat stát. Ukradený bankomat byl v centru města na Náměstí práce a tak k němu museli lidé bydlící v dalších dvou částech Adamova, na sídlištích Ptačina a Horka, chodit až tři kilometry. Navíc vybírání peněz z něho nebylo vzhledem k otevřenému náměstí právě bezpečné.

„Česká spořitelna proto zamýšlela dát bankomat na jiné místo. Vedení města jí navrhlo dovést stroj asi o čtyři sta metrů dál, k Městskému úřadu. Nakonec se ale ve spořitelně rozhodli pro původní umístění,“ přiblížil Miroslav Čuma.

Podle místostarosty Adamova ale místo na náměstí Práce zase tak špatné není. „Sice jsme podali jiný návrh, ale myslím si, že dát bankomat na původní místo je pro Adamovské docela výhodné řešení. Projde tudy totiž hodně lidí a poblíž jsou i zastávky autobusů,“ dodal Čuma.