Pevný harmonogram oslav zatím její zástupci nestanovili, ale jisté je, že budou na výročí upozorňovat při různých příležitostech po celý letošní rok.

Adamovští rozhodně odmítli formu oslav, kterou by směřovali k určitému datu nebo jednomu víkendu. „To by nebylo ideální. Momentálně se všechno vyvíjí tak, že jsme oslovili jednotlivé městské organizace, aby jejich zástupci sami přišli s návrhem, který by jim nejvíce vyhovoval. Předpokládám, že konkrétnější informace se obyvatelé města dozvědí z následujícího zpravodaje," přislíbil adamovský starosta Roman Pilát.

Přesto už část plánů v kostce shrnul. „Počítáme s tím, že uspořádáme mimo jiné sportovní den, den s hasiči, dětský den a další akce v tomto smyslu. Výročí ale připomeneme také na plesech a všech dalších letošních významnějších příležitostech. Počítáme i s předáním pamětních listů a nominacemi na čestné občanství," rozvedl dále Pilát.

Hodně bude podle něj záležet také na hladkém průběhu a termínu dokončení stavebních prací souvisejících s rozsáhlou rekonstrukcí prostranství kolem adamovského kostela.

Význam letošního jubilea je podle něj značný. „Je to formální výročí celého našeho města, takže se k němu nějakým způsobem postavit musíme. Určitě vystavíme raritní fotografie, které připomenou naši historii. Padesátka je velký symbol minimálně srovnatelný s oslavami, které jsme pořádali před pěti nebo deseti lety," dodal adamovský starosta.