Soutěž pořádá Městské kulturní středisko Adamov letos již po dvacáté. „Některé ročníky soutěže byly slabší a sešlo se méně fotografií. Jindy zase více. Každopádně soutěž nezanikla a letos už pořádáme jubilejní dvacátý ročník," uvedla vedoucí Městského kulturního střediska Adamov Jitka Králíčková.

Fotografové mohou své snímky doručit na adresu kulturního střediska do dvacátého září. Fotografie musí být označeny jménem, bydlištěm a věkem soutěžícího. „Každý ze soutěžících může přihlásit maximálně tři fotografie z dovolené. Formát ani téma nerozhodují. Ale větší fotografie jsou obecně přitažlivější a dostávají více bodů," dodala Králíčková.

Snímky mohou autoři doplnit také vtipnými komentáři. Loni se soutěže o nejlepší snímek z dovolené zúčastnilo sedmnáct amatérských fotografů a lidé si prohlédli bezmála padesát snímků. „Letos je zatím přihlášeno šest fotografů, ale do dvacátého je ještě daleko," poznamenala Králíčková.

Z přihlášených fotografií udělají Adamovští v říjnu v městském kulturním středisku výstavu a její návštěvníci budou fotografie hodnotit. „Vystavené snímky budou beze jmen, takže lidé budou bodovat anonymně. I když někteří místní fotografové jsou už za ta léta, co soutěž pořádáme, známí," dodala vedoucí Městského kulturního střediska Adamov Jitka Králíčková. Autoři nejlepších tří snímků se mohou těšit na zajímavé ceny z tamního fotoateliéru.