„Trasa je delší minimálně o půl kilometru. Pro starší lidi nebo maminky s kočárky je nepohodlná. Lidé, co tu bydlí, by ocenili opravu lávky. Jenže na to prý nejsou zatím peníze,“ uvedl Zdeněk Handl z Adamova.

Velký tlak ze strany obyvatel si uvědomují i na městském úřadě. Proto se rozhodli situaci v blízké době vyřešit. „Vedení města vyhodnotilo projekt na opravu lávky a vznik bezbariérové rampy. Teď požádáme o příslušná povolení na stavebním úřadě. Pak už je jen otázkou času, kdy práce na lávce začnou,“ uvedl místostarosta Adamova Jiří Němec s tím, že opravu chtějí zahájit nejpozději v březnu příštího roku.

Podle Pavla Ševčíka z odboru investic v Adamově už opravy zahrnuli do rozpočtu na příští rok. „Nejedná se jen o samotnou lávku, ale i o přístupovou rampu a schodiště, které povede na komunikaci,“ řekl Ševčík. Zároveň dodal, že problém se týká zhruba pěti set lidí, kteří si v současnosti musí dlouze zacházet.

Podle Ševčíka mohla být lávka zpřístupněná už dříve. „Ideální by samozřejmě bylo, kdyby se opravila hned při výstavbě nového obchodního centra,“ míní Ševčík.

Vedení města počítá s částkou kolem půl milionu korun. „Za to opravíme lávku. Zhruba dalších tři sta tisíc bude stát rampa,“ vysvětlil Němec. Cena však podle něj nemusí být konečná. „Výsledná částka se bude odvíjet samozřejmě i od toho, která firma zakázku nakonec dostane,“ dodal Němec.

ŽANETA ONDROUŠKOVÁ