„V Adamově není žádná zábava. Mládež se tu nemá kde vyžít. Hodně nám tu chybí kino,“ postěžovala si Lenka Šemorová z Adamova.
Zvláštní stavba Skaláku, která před léty žila hlavně kulturou, je na spadnutí a v tom stejném stavu se nachází i kino, jehož majitel je nedostupný a opravy tedy v nedohlednu.
Růžově to zatím nevypadá ani se Skalákem. Jeho majitel Marcel Bojanovský nyní bývalou ozdobu Adamova nabízí k prodeji. „Pár zájemců už mám, ale uvidíme,“ řekl. Jestli se do této budovy vrátí kultura Bojanovský nechtěl prozradit.
Ředitelka zdejšího městského kulturního střediska Jitka Králíčková cítí dluh hlavně vůči mladým lidem. „Ti by tu uvítali koncerty a taneční produkce. Kapely a jednotlivce, kteří teď letí, si ale nemůžeme dovolit. Jejich finanční i prostorové požadavky jsou totiž nad naše možnosti,“ vysvětlila Králíčková. Přesto se snaží vyhovět milovníkům kultury všeho věku. Lidé mohou zajít na cestopisné přednášky, setkání se zajímavými hosty, což jsou často slavní herci, nebo vyjet za zážitkem do brněnských a pražských divadel. „Místní historicko – vlastivědný kroužek během roku připravuje až osm výstav různých výtvarníků, fotografů nebo sochařů,“ sdělila Králíčková.
Adamovští si postěžovali, že postrádají také dětská hřiště nebo bankomat. Ten je totiž v Adamově pouze jediný. Nové prostory pro děti však jsou již v plánu.
Své problémy budou mít lidé možnost probrat přímo se starostou Jiřím Němcem na akci Den s Deníkem, která začne v patnáct hodin na ploše u adamovského kostela.