Ředitelka adamovské školy Jana Burianová chce žákovskou knížku na internetu spustit zkušebně už v březnu. „Nejdříve bychom na internetu zveřejnili známky a postupně bychom přidávali další informace,“ sdělila Burianová. Ta si od projektu slibuje lepší přehled rodičů o prospěchu svých dětí. „Rodiče budou mít větší přehled o prospěchu svých dětí a více se zapojí do dění kolem školy,“ dodala Burianová.

Rodiče dostanou přístupové heslo a pak přímo z pohodlí svého domova zjistí, jak si jejich potomek ve škole vede. „To heslo bude kryté. Rodiče se dozví o svých dětech osobní informace, jako jejich prospěch nebo jak se ve škole chovají,“ přiblížila Burianová s tím, že rodiče zjistí i to, co kantoři svým žákům uložili za domácí úkoly.

Internetová žákovská knížka však neznamená konec rodičovských schůzek. „Někteří rodiče k nám chodí navíc na konzultace,“ dodala ředitelka. Prospěch žáků na internetu podle ní zveřejňují většinou střední školy.

Podle Jany Horáčkové, která má projekt na starosti, mají o internetovou žákovskou knížku rodiče zájem. „Ptali jsme se rodičů na třídních schůzkách a nápad se jim líbil. Teď ještě proškolíme kantory, aby se naučili vkládat data na internetové stránky,“ uzavřela Horáčková.