Dělníci na podzim vyměnili dosluhující vodovod, kanalizaci a kabeláž veřejného osvětlení. „Na jaře ještě dokončili telefonní vedení. Teď už odebírají svah a staví základy opěrné zdi,“ popsal stav staveniště starosta města Roman Pilát.

Na místě pod prudkým kopcem se stěží vyhnula dvě auta. Po konci oprav tam budou řidiči jezdit dvěma regulérními jízdními pruhy. „Už aby to bylo. Určitě to bude lepší, vždyť dřív člověk nikdy nevěděl, co ho na úzké silnici za zatáčkou překvapí,“ těší se na rozšířenou silnici Jelínek.

Bezpečnější trasy se adamovští řidiči dočkají koncem prázdnin. „Firma musí práci dokončit do konce srpna,“ připomněl termín starosta.
Vodovod, kanalizace, kabely, sloupy veřejného osvětlení, nová opěrná zeď. K výčtu změn patří i sklon a nový povrch silnice tak, aby voda z ní při deštích nezaplavovala okolní domy.

Na opravy 125 metrů dlouhého úseku silnice Adamovští počítali s víc než devíti miliony korun. „Předpokládám, že konečná částka bude o milion korun nižší,“ odhadl starosta.