Pro návštěvníky je připraven bohatý program včetně občerstvení. „Svatohubertské slavnosti zahájí mše v zámecké kapli, která se tam bude sloužit po několikaleté odmlce,“ řekla Iva Jonášková z boskovického zám­ku.

Návštěvníci zámku se také mohou těšit na vystoupení sokolníků s dravými ptáky či hudební pásmo s dechovkou Benešovská 12. Na programu je rovněž přehlídka loveckých psů. „Na přehlídce se představí asi pětadvacet loveckých psů. Velmi zajímavá bude určitě i výstava exotických loveckých trofejí z Afriky,“ dodala Jonášková s tím, že příchozí si při slavnostech mohou prohlédnout i tamní zámek. Pro děti připraví pořadatelé akce skákací hrad. Vstupné na slavnosti je pro dospělé padesát a pro děti dvacet korun. Vstupenky jsou slosovatelné v tombole.

To do Adamova v sobotu zamíří příznivci Rychlých šípů a románů Jaroslava Foglara. A nejen oni. Sdružení přátel Jaroslava Foglara pořádá totiž dobrodružnou celodenní hru Stínadla se bouří se spoustou úkolů v ulicích města. „Sraz je v sobotu v devět hodin dopoledne před adamovským kostelem sv. Barbory. Připravili jsme celodenní hru na motivy Rychlých šípů. Například poznávání stínadelských uliček, hon na Širroka, vyndávání ježka z klece a další. Přijet může kdokoliv,“ řekla hlavní organizátorka akce Eva Svobodová.

Soutěžící si s sebou mají vzít jídlo a pití na celý den, pevnou obuv, tužku se zápisníkem, baterku a také svíčku. A rovněž dobové oblečení z časů Rychlých šípů. Nebo alespoň tmavé oblečení. Za celodenní dobrodružství zaplatí účastníci hry padesát korun.

Výlov v Ostrově

Přelom listopadu a října bývá tradičně ve znamení výlovů rybníků. Kdo má chuť na čerstvou rybu, může si pro ni v sobotu zajet do Ostrova u Macochy. Výlov tamního rybníka začíná již před osmou ráno. „Budeme prodávat hlavně kapry a amury. Kilo po pětasedmdesát korunách. K mání budou i líni, bílá ryba a také tolstolobici. Za kilo tolstolobika lidé zaplatí třicet korun. V sítích určitě uvíznou i pstruzi a štiky,“ uvedl Roman Kraváček, který měl rybník v Ostrově pronajatý od obce. Výlov pořádají v Ostrově poprvé po pěti letech.

K odpolednímu výšlapu láká v sobotu v Blansku Klub českých turistů. O půl páté do půl šesté odpoledne tam z vestibulu Základní školy Dvorská startuje tradiční Pochod podzimním lesem. Startovné je třicet korun a v ceně je párek k táboráku s pečivem, čaj a diplom v cíli pochodu. Akce se koná za každého počasí.

První listopadová neděle bude ve křtinském chrámu patřit Svatohubertské mši. Ta začíná o půl jedenácté dopoledne. Mši doprovodí svým vystoupením trubači Školního lesního podniku Křtiny a mužský pěvecký sbor z Dolních Bojanovic.