Na bývalém parkovišti adamovských strojíren přibude dřevěná pochůzná plocha v délce čtyřiceti metrů, dřevěné lavičky a několik odpadkových košů. „Dělníci také odstraní staré zábradlí a udělají nové sloupy veřejného osvětlení. Betonovými obrubníky se část plochy ohradí jako parkoviště a opraví chodník vedle hlavní silnice," dodal Pilát.

Zatím zavřeno

Bývalé parkoviště bude až do dokončení prací uzavřené. Úpravy se týkají i nejbližšího okolí. Pod zastávkou ve směru od obchodního domu na Smetanově náměstí nechají Adamovští udělat asi čtyřmetrový zelený pruh až po vjezd do průmyslového areálu. „V první etapě jsme měli problém s trávníkem a některými stromy, které se budou přesazovat. Trávník jsme ještě nepřevzali, s firmou to nyní řešíme," řekl adamovský starosta.

To, že dříve nevzhledná plocha prohlédne, řada místních vítá. „Náměstí Práce je první na ráně pro ty, co Adamovem projíždějí autem nebo na kole. Byla to špatná vizitka pro celé město. Jsem ráda, že se s tím konečně něco dělá. Odpočinkovou zónu se zelení určitě ocení lidé, kteří tudy procházejí nebo třeba nakupují na farmářských trzích, které se konají přes ulici," myslí si Lukáš Malý z Adamova.