1. VÝSTAVA OBRAZŮ

Kdy? Pátek 18.00
Kde? Knihovna, Rájec-Jestřebí

Starým zákonem se při své tvorbě inspiroval malíř Libor Bartoš. Jeho díla si v pátek prohlédnou návštěvníci městské knihovny v Rájci-Jestřebí. Ve výstavní síni zahájí Ráječtí výstavu nazvanou Osm zastavení – Starý zákon. Vernisáž začíná v šest hodin večer. Obrazy mohou zájemci v rájecké knihovně zhlédnout do jednatřicátého led­na.

2. SOKOLSKÝ PLES

Kdy? Sobota 20.00
Kde? Restaurace U Kellnerů, Olomučany

TJ Sokol Olomučany pořádá v sobotu tradiční Sokolský ples. Tančit se bude od osmi večer v tamní restauraci U Kellnerů. Předtančení obstará formace ADS Crew Blansko. Návštěvníci plesu uvidí i tanec se psem. K tanci a poslechu zahraje skupina Prorock. Vstupné je sedmdesát korun. Pořadatelé lákají na bohatou tombolu.

3. STUDYNKA RÓBENÁ

Kdy? Sobota 18.00
Kde? Kulturní dům, Vanovice

Studynka róbená aneb Veletucet osudů lidí z Blanenska a okolí dle vyprávění Věry Škápíkové a jejích potomků. To je název divadelního představení v podání ochotníků souboru KočéBR. Zahrají ho v sobotu publiku v kulturním domě ve Vanovicích. Představení začíná v šest hodin večer a vstupné je dobrovolné. Lidé se mohou těšit na příběhy jedné neobyčejné rodiny z Letovicka. Z pohledu ženy, jejímž osudem bylo zemřít při srážce se sanitkou. „Součástí inscenace jsou i živě zpívané malohanácké lidové písně, které Věra Škápíková v průběhu svého života sesbírala do sborníku Studynka róbená," lákají na představení v režii Vítězslava Větrovce divadelníci.

4. NOVOROČNÍ KONCERT

Kdy? Neděle 17.00
Kde? Katolický dům, Blansko

S Martini do nového roku. Tak se jmenuje akce, která se uskuteční v neděli od pěti hodin odpoledne v blanenském Katolickém domě. Jedná se o novoroční koncert sboru dětí a mládeže, který vystupuje pod hlavičkou Martini Band. Vstupné bude tentokrát dobrovolné. Kapela vybrané peníze použije na vydání svého CD.

5. NOSÁČKOVA DOBRODRUŽSTVÍ

Kdy? Neděle 15.00
Kde? Zámecký skleník, Boskovice

Nosáčkova dobrodružství. Tak se jmenuje divadelní představení v podání Hravého divadla Brno, na které se můžou těšit rodiče s dětmi v Boskovicích. V neděli od tří hodin odpoledne v tamním Zámeckém skleníku. Hlavní postavou příběhu je malý panáček, kterého si truhlářský mistr vyřeže ze dřeva. K velkému mistrovu nadšení panáček ožije. Často se dostává do nepříjemných situací a prožívá různá zklamání, až nakonec pochopí, že poslouchat tatínkovy rady se vyplácí. Pohádka je určena dětem od tří do devíti let. O dramatizaci se postaral Zdeněk Turba a o výpravu Eva Peřinová. Vstupné v předprodeji stojí sedmdesát korun na osobu. Zájemci si ale můžou koupit i rodinnou vstupenku až pro pět osob za výrazně zvýhodněnou cenu.

6. POHÁDKOVÝ KARNEVAL

Kdy? Neděle 14.30
Kde? Městské kulturní středisko, Adamov

Pohádky, soutěže, rej masek a spousta legrace. Na to vše se mohou těšit děti a rodiče na Pohádkovém karnevalu s Tetinami. Karneval se koná v neděli v sále adamovského kulturního střediska v sídlišti Ptačina. Začíná o půl třetí odpoledne. „Brněnská dvojice Tetiny k nám jezdí už dlouho. Mezi dětmi jsou jejich pásma velmi oblíbená a také na karneval bývá nabito," uvedla vedoucí MKS Adamov Jitka Králíčková. Děti v maskách mají na akci vstup zdarma. Rodiče zaplatí padesát korun.

JAN CHARVÁT, ZPRAVODAJOVÉ ROVNOSTI