Zájemci je najdou na ploše asfaltového dětského hřiště. Je přístupné zdarma denně do osmi hodin večer. Těsně před zavíračkou se po ledové ploše proháněla parta místních teenagerů s hokejkami a několik rodičů s dětmi.

Mezi nimi se učil základy bruslení pětiletý Jirka Kubík. Na led mezi bytovkami vyjel s otcem a starším bratrem Jáchymem v helmě a s hokejkou. „Strejdo koukej, jak jedu!“ hlásil chlapec při odpalování puku.

Teploměr ve Vacenovicích ukazoval v 7.25 ráno minus devět stupňů Celsia.
Ledové ráno na jižní Moravě. Podívejte, kolik stupňů mrazu ukazovaly teploměry

Podle adamovského zastupitele Vladimíra Bílého se kluziště začalo stříkat v pondělí v poledne. Díky mrazivým teplotám kolem deseti stupňů pod nulou se podařilo další vrstvy ledové plochy vytvořit ještě v nočních hodinách. Další pak v úterý ráno. „Bylo to celkem narychlo, ale mrazivé teploty a předpověď na příští dny byly příznivé. Škoda toho nevyužít. Ledová plocha se nastříkala celkem rychle. V mrazu ještě dost silně foukalo, takže voda chladla rychleji," dodal Bílý.

Když vodu dostříkal na konec hřiště, byl už podle Bílého začátek plochy pěkně zmrzlý a mohla se nakropit další vrstva. „Snad počasí vydrží a bruslit se bude dát co nejdéle. V minulých letech nám totiž teploty moc nepřály,“ zakončil.