Zájemci 3D mapu naleznou na internetových stránkách města. „I když nemáme přímou zpětnou vazbu například z počítadla návštěvníků, dostávají se k nám vesměs pozitivní reakce lidí na tuto službu. Takže využívaná určitě je," tvrdí vedoucí investičního odboru blanenského městského úřadu Marek Štefan s tím, že si k prohlížení mapy stačí stáhnout jednoduchý program.

Ročně za webhosting a správu mapy město zaplatí zhruba pětadvacet tisíc korun. „Program na tvorbu a úpravu 3D modelů je však zdarma, čehož jsme využili například v soutěži žáků blanenských základních škol, kteří vytvářeli modely jejich budov," přiblížil Štefan. Podle něj se do soutěže zapojilo šest žáků ze základních škol v ulicích Rodkovského, Erbenově a Dvorské.

Modely škol už jsou tedy několik týdnů také součástí mapy, chybí zatím jen škola Salmova, ze které se do soutěže nikdo nepřihlásil. Stejně tak nebyl zájem soutěžících ani v další kategorii, ve které město zadalo vymodelovat rozhlednu ve Veselici, Ježkův most či zříceninu hradu Blansek.

Právě do modelování těchto i dalších objektů chce město opět zapojit žáky. „V září nebo říjnu vyhlásíme další soutěž, tentokrát budou modelovat různé objekty z Blanska a okolí. Budou na to mít také více času, nyní museli modely zpracovat za tři měsíce a příště už na to bude skoro celý školní rok," dodal úředník.