Demolice oblíbené hospody už s ním podle jeho slov nic nedělá. „S kamarády jsme si obrazně poplakali začátkem prosince při rozlučce s Vyhybkou. Zbyly jen vzpomínky. Je to pryč. Staré musí ustoupit novému. Místo Vyhybky bude něco lepšího, co ocení cestující. Nakonec se ukázalo, že ji lidé asi nepotřebují. Léta si ji nedařilo někomu pronajmout a i kdyby, tak si myslím, že by měla velké problémy se udržet. Popravdě z mého pohledu dnešní generace mladých lidí nemá zájem chodit do hospod jako kdysi my. Jsou v kontaktu na sociálních sítích a žijí prostě jinak. To je vývoj,“ dodal muž.

Nádražní restaurace fungovala v Adamově už před 110 lety. Měla velkou verandu a původní dřevěný kabát si zachovala dodnes. Po sametové revoluci ji jako první soukromí hospodští provozovali kamarádi Miroslav Černý a Libor Pernica. V roce 1990 ji pojmenovali Vyhybka, což ještě před několika dny připomínala část názvu podniku a jejich vybledlá jména v historickém štítu budovy. Ten už je nyní stržený.

Miroslav Černý (na snímku) otevřel s Liborem Pernicou po sametové revoluci první soukromou hospodu v Adamově. Nádražní restauraci Vyhybka.
Start Vyhybky? První den jsme vytočili 11 hektolitrů piva, vzpomíná výčepní

Místní hospodu před třiceti lety okamžitě překřtili na Veksl. Postupně vystřídala řadu provozovatelů. Kolik sudů piva tam vypili například dělníci po konci směny při cestě na vlak z nedalekých Adamovských strojíren už dnes nikdo nespočítá. „To byla první hospoda, do které jsem chodil. A taky první, ve které mně nalili. Já tam pila jako prcek první sudovou kofolu. Tak já si tam vykoledoval první dvojku z chování. Coby učeň,“ vrátili se nedávno ve vzpomínkách na kdysi vyhlášený lokál na sociální síti Adamovští.

Vyhybka nebyla nóbl podnikem, ale dobré a levné pivo v kombinaci se zemitou atmosférou hosty léta přitahovaly. V konkurenci dalších místních hospod a s krachem sousedních strojíren však šla pomalu ke dnu. Před několika lety ji poškodil požár fritézy. Na dalším pronájmu a obnovení provozu ve zchátralém objektu se už železničáři poté s nikým nedomluvili a od té doby byla hospoda zavřená.