Boskovičtí dobrovolníci, kteří musí vyjet do akce do deseti minut od vyhlášení poplachu, dosud používali zásahová vozidla starší než jsou mnozí členové jednotky. „Máme dopravní automobil na podvozku Avia, který slouží pro dopravu požárního družstva, z roku 1971. Dále cisternovou automobilovou stříkačku Tatra 148 z roku 1982. Fungování už samozřejmě bylo na hraně únosnosti,“ popsal Zdeněk Krejčí.

Nová cisternová automobilová stříkačka může nahradit obě nynější vozidla. „Hlavní výhodou je, že má prodlouženou kabinu, takže vozidlo dokáže odvézt celé požární družstvo, je tam místo pro šest hasičů. Nádrž pojme skoro pět kubíků vody,“ přiblížil velitel.

Plánované škrty ve státním rozpočtu, které možná budou mít za následek dokonce zrušení požární stanice v Kunštátě, se boskovických dobrovolníků nedotkly. „Úsporná opatření naštěstí přišla až potom, co už jsme měli všechno vyřízeno. Jsme strašně moc rádi, že jsme nové auto dostali. Máme s ním už naježděné nějaké zkušební kilometry, od prvního října začne běžně sloužit k výjezdům,“ doplnil Krejčí.

Na pořízení zásahového vozidla přispělo dvěma miliony korun ministerstvo vnitra, jedním milionem Jihomoravský kraj a třemi miliony město Boskovice. „Příspěvek od města je obrovskou podporou, které si zvlášť v době ekonomické krize moc vážíme,“ dodal Krejčí.