8. 8. 2008. Magické datum, na které mnozí čekali, aby se vzali. V zámku v Rájci nad Svitavou si v pátek své ano řekne pět párů. „Snoubenci se objednávali nejméně půl roku dopředu, tedy už od loňska,“ uvedla kastelánka rájeckého zámku Jana Kopecká.

Pět svateb bude v pátek také v blanenském zámku. „Zájem o svatby v tento den byl, ale loni 7. 7. 2007 byl ještě větší. Přece jenom sedmičky více táhnou,“ řekla blanenská matrikářka Jaromíra Hynková.

Numeroložka Jiřina Pulcová ze Šebetova však toto datum pro svatbu příliš nedoporučuje. „V manželství má jít hlavně o lásku. Tady čísla ukazují na materiální svět a na to, jak být pro okolí a ostatní zajímavým a výjimečným. Ve spojení s pátkem toto datum ukazuje spíše na budování si pozice a majetku a na věčný výbuch emocí. Numerologie ale jen radí a každý by se měl řídit, tak jak mu praví srdce a vlastní intuice,“ uvedla Pulcová.
Podle ní je vhodnějším datem ke svatbě 28. 8. „Objevuje se tam dvojka, která znamená lásku, a součet data jedna, jenž symbolizuje nový začátek, touhu být dobrý, spravedlivý a cílevědomý,“ doplnila numeroložka.

Osmičky se nebudou psát jen do oddacích, ale i do křestních listů. V rudické kapli svaté Barbory přinese ke křtu dvojčata Karla a Jáchyma Monika Sehnalová ze Senetářova. „Bylo to tak napůl plánované. Chtěli jsme, aby kluci nebyli úplně malí, ale zase už ne moc velcí a ono to tak akorát vyšlo. Na čísla trochu věřím, ale hlavně na osud,“ uvedla Sehnalová, v jejímž životě hrají čísla významnou roli.

„Poprvé jsem se vdávala 8. 8. 1998. Nemohli jsme mít děti a za několik let jsme se rozvedli. Loni jsme se 7. 7. 2007 vdala podruhé a teď už vím, že to je to pravé. Narodila se nám dvojčata a jsem šťastná,“ řekla Sehnalová a doplnila, že uvidí, co ji potká příští rok, když se v datu objeví tři devítky. „Manžel je vášnivý fotbalista, tak možná něco vyhraje,“ dodala.

Rušno bude i na oblíbeném svatebním místě, ve křtinském kostele Jména Panny Marie. „Bude tu svatba a křtiny,“ sdělil místní farář Tomáš Prnka.
Lidé, kteří věří na čísla a chtějí s nimi spojit důležité životní rozhodnutí budou mít další možnost 9. 9. 2009. Podle numeroložky Jiřiny Pulcové je toto datum pro svatbu příznivé. „Objevují se zde tři devítky, které symbolizují karmické zatížení, že si jsou partneři souzeni,“ dodala Pulcová.