Předchozí
1 z 4
Další

Přišla, uvařila a vyhrála. Navíc jídlo, o kterém dosud jen slyšela. Jana Klodnerová z Blanska nedávno zakončila výlet za rodinou do Semil účastí na otevřeném mistrovství v přípravě kváskového kysela.  V tamní podhorské oblasti je tato polévka krajovým a velmi oblíbeným jídlem. Na jihu Moravy ho však řada lidí zná možná jen z legendárních Krkonošských pohádek, kdy ho Anče vařila Trautenberkovi. „Vaření je můj koníček. Baví mě vymýšlet nové recepty a pořád zkoušet něco z kuchařek. Hodně sleduji televizní pořady o vaření. To se manželovi moc nelibí a z legrace hlásí: Už zase vaříme?“ směje se.

Jana Klodnerová z Blanska vyhrála v Semilech otevřené mistrovství ve vaření kváskového kysela. Na snímku momentka z této akce.Zdroj: ARCHIV MARTINA KLODNERA

Sází na poctivou domácí kuchyni. A její majstrštyk za plotnou je pak vepřová se zelím a bramborovým knedlíkem. „Když přijede rodina a vnoučata, většinou vařím toto jídlo. Moc jim chutná,“ dodává Klodnerová. K přihlášce do soutěže ji při návštěvě Semil uvrtal podle jejích slov syn a jeho rodina. „Kyselo byla pro mě velká neznámá. Nikdy jsem tuto polévku nevařila. Když jsem zkoušela v obchodech v Blansku sehnat chlebový kvásek, tak se mi to nepodařilo. V Jizerských horách a Krkonoších je to přitom naprosto běžná věc. Kvásek se tam prodává i přímo s receptem na kyselo,“ říká Klodnerová.

Ilustrační fotoZdroj: Petr Ježek

Do soutěže se zapojil i její vnuk, který nakonec obsadil třetí místo. Soutěžila asi dvacítka lidí. Ti polévku připravili den předem a donesli do restaurace, kde ji pak hodnotila porota. „Kdyby se mělo vařit naživo, tak do toho stoprocentně nejdu. Takto mě ukecali. Neimprovizovala jsem a uvařila polévku přesně podle návodu na obalu kvásku. Vlastně jsem ani nevěděla, jak má správně chutnat. Vsadila jsem na cit,“ vysvětluje osmašedesátiletá žena, která pracovala jako zdravotní sestra.

Ilustrační fotoZdroj: Shutterstock

A úspěšný recept? Dvě stě gramů chlebového kvásku rozmíchala v litru vlažné vody, osolila ji a přisypala kmín. Přidávají se také čerstvé nebo sušené houby. Míchá se a vaří asi půl hodiny, než polévka zhoustne. Do polévky se také přidají vařené brambory, na másle dozlatova usmažená cibulka a míchaná vajíčka. „Výhra mě samozřejmě překvapila. Vůbec jsem to nečekala, ale jsem ráda, že porotě chutnala. Má radost, že se dařilo i vnukovi. Dostala jsem diplom a keramický hrnec na sádlo. Až syn přijede s rodinou k nám do Blanska na návštěvu, řeknu mu ať doveze i kvásek. A kyselo si uvařím i doma,“ uzavírá.

Ilustrační fotoZdroj: DENÍK/Martin Divíšek