„Základní škola Velké Opatovice je škola pavilónového typu na malém městě. Má pěkný areál, sportoviště, skleník a školní bazén,“ uvedla ředitelka velkoopatovické základní školy Karin Petrželková. Příští rok se škola dočká velké rekonstrukce učeben. Projekt vyjde na přibližně třiatřicet milionů korun, ze kterých většinu pokryje dotace. „Nové budou odborné učebny a laboratoře fyziky, chemie a přírodovědy. Projekt počítá i se cvičnou kuchyňkou na výuku vaření, skleníkem a učebnou pěstitelských prací. Řešit budeme i bezbariérový přístup,“ upřesnila ředitelka školy.

Bývalá hasičská budova v centru Blanska léta chátrá. Vedení města má nyní jasný plán, co s ní.  Nechá ji opravit a přesune do ní z nedaleké pěší zóny v Rožmitálově ulici informační kancelář Blanka. Na fotografii vizualizace projektu.
Opraví zchátralou hasičku v centru Blanska. Přesunou do ní informační kancelář

Velkoopatovická škola nedávno uspěla s projektem nazvaným Aby cizí jazyk nebyl cizí. V programu Erasmus na něj získala skoro jeden milion korun. V následujících dvou letech může vycestovat devět učitelů školy na individuální stáže v různých evropských zemích. „Záměrem našeho projektu je podpořit a zkvalitnit cizojazyčnou výuku u všech žáků naší školy. Chceme, aby pedagogové nabyli zkušenosti u svých zahraničních kolegů a do našeho vzdělávání tak vnesli inovativní a efektivní metody a postupy na evropské úrovni,“ dodala Karin Petrželková.

Žáci třídy 1.A Základní školy ve Velkých Opatovicích.Zdroj: Deník / Michal Záboj

Žáci třídy 1.A Základní školy ve Velkých Opatovicích. DENÍK/Michal Záboj

Žáci třídy 1.B Základní školy ve Velkých Opatovicích s paní učitelkou Ivonou Weigelovou.Zdroj: Deník / Michal Záboj

Žáci třídy 1.B Základní školy ve Velkých Opatovicích s paní učitelkou Ivonou Weigelovou. Deník/Michal Záboj