Vyplývá to z ankety regionálních redakcí Deníku mezi 140 žáky a jejich rodiči. Průměr známek, které udělily děti byl 1,8, rodiče výuku oznámkovali 1,9 (na stupnici jako ve škole).

„Doma to bylo lepší, mohla jsem si dávat přestávku. I když jsem se učila sama, úkoly byly dobré a bavilo mě to,“ říká Natálie Vrbecká z Jihlavy. Častější výuku on-line by si stejně jako ona přálo celkem 41 % oslovených dětí. Rodiče se spíš přikláněli k výuce klasické. On-line vyučování chtělo častěji jen 26 procent z nich.

„Myslím si, že osobní kontakt je mnohem lepší. Dnes děti tráví na počítači spoustu času a nemusí u něj být ještě déle,“ myslí si matka desetiletého Jakuba Janoška z Rapotína. Na výuce na dálku některým rodičům vadilo, že jejich děti neměly možnost probrat praktickou látku.

I přesto, že s on-line výukou byli žáci spokojeni, shodli se na tom, že jim chybí kamarádi a osobní kontakt s učitelkou. „Těším se, že se uvidíme všichni pohromadě. Nemuset do školy bylo sice fajn, ale nebavilo mě to tak moc jako s kamarády ve škole,“ popisuje dvanáctiletý Radek Brousil z Domažlic.