"Dnes jsem na ČT zaregistroval reklamu na fond ‚Nedoklubko‘, který podporuje předčasně narozené děti s hmotností, kdy ‚se vejdou do dlaně‘. Jinými slovy nevyvinuté zrůdy, které budou mít IQ kolem padesátky a budou pro společnost pouze přítěží. Budou nás stát pouze peníze a jejich přínos nebude ani nula, ale pouze mínus," napsal Škárka v příspěvku s nadpisem "Zbyteční lidé - zbavme se jich". 

Jan Blatný, Andrej Babiš
Vláda schválila testování na koronavirus v domovech seniorů. Včetně zaměstnanců

Bývalý poslanec, v roce 2012 nepravomocně odsouzený za korupci (proti rozsudku se odvolal a nakonec byl obvinění zproštěn), dále napsal, že "lidé, kteří nejsou přínosem společnosti, ať už z důvodu mentální, či společenské diskvalifikace (dementi, bezďáci, imigranti td.) nesmí být společností protěžováni". "Zbavme se zbytečných," zakončil expolitik.

Reagují běžní uživatelé internetu, ale i politici a firmy 

Škárkův příspěvek okamžitě vyvolal obrovskou kritiku jak ze strany internetové veřejnosti, tak i médií. Ozvali se také rodiče předčasně narozených dětí, kteří začali proti útočnému Škárkovu postu argumentovat osobními příběhy svých dětí.

Zareagovaly také některé firmy, například T-Mobile, který v pondělí večer zveřejnil na svém Twitteru prohlášení: "Jsou chvíle, kdy nemůžeme mlčet. V ČR se každý den předčasně narodí 23 dětí a jejich život si zaslouží maximální ochranu. Stojíme za těmito dětmi, zdravotníky i fondem @Nedoklubko_cz. Sdílíme proto jeho kampaň a posíláme mu 250.000 Kč. http://nedoklubko.cz #NebudJarda."

Velký ohlas dále vyvolal na Twitteru příspěvek českého lobbisty Tomáše Jirsy, otce předčasně narozené holčičky, který rovněž vyjádřil činnosti fondu Nedoklubko plnou podporu. 

Podle tiskového mluvčího Policie ČR Ondřeje Moravčíka se bude Škárkovým příspěvkem zabývat policie Plzeňského kraje. Mluvčí podle serveru Seznam Zprávy nechtěl předjímat, zda se Škárka dopustil trestného činu.