„Takových vloupání už řešíme pět, pokaždé mají podobný scénář. Žena si ve svém vozidle zaparkovaném v blízkosti některé z mateřských škol v domnění, že opouští auto jen na několik málo minut, ponechá kabelku s doklady, mobilním telefonem a dalšími drobnostmi. Zloději to však stačí na to, aby do auta po rozbití okénka vnikl a věci si odnesl,“ uozorňuje na nebezpečí okresní policejní mluvčí Iva Šebková.

Policisté šetřili tyto případy v Blansku, Boskovicích, Kunštátě a v Lipůvce. Škoda na odcizených věcech a na poškození vozidel se vyšplhala na téměř čtyřicet tisíc korun. Kromě toho policisté řešili i další podobné případy, kdy zloděj využil několika minut k vloupání do vozidla zaparkovaného například u supermarketu.

„Přestože jsme už přijali řadu opatření, jak zloděje odhalit, považujeme za nutné veřejnost o jejich činech informovat. Zároveň vyzýváme nejen maminky, ale i všechny řidiče, kteří nechávají svá vozidla někde stát, aby v nich nenechávali žádné cenné věci, doklady či platební karty. Pokud si v blízkosti mateřské školy či na jiném parkovišti všimnete pohybu podezřelého vozidla nebo osob, které si například obhlížejí jiné vozidlo, neprodleně informujte policii na lince 158,“ nabádá řidiče Šebková. Policisté už na tuto trestnou činnost upozornili také vedení mateřských škol v okrese.