„Muže navštívila podvodnice, která se vydávala za pracovnici sociálních služeb. Poté, co si sama odemkla klíčem vloženým z vnitřní strany vstupní branky, vešla přímo ke vchodu rodinného domu. Zde se potkala s majitelem, vůči kterému využila lsti vrácení peněz za sociální dávky,“ přiblížila případ ve středu blanenská policejní mluvčí Lenka Koryťáková.

Penzista sice údajnou sociální pracovnici nejdříve odmítl. Kvůli tomu, že je na odchodu na poštu. Žena se však nedala odbýt. „Požádala jej alespoň o telefonní kontakt, na který se mu ozvou později. Na to již senior reagoval, odložil si tašku s penězi u dveří a odešel zpět do domu pro telefonní číslo. Pachatelka na nic nečekala a v nestřeženém okamžiku odcizila obálku z tašky, ve které se nacházelo osm tisíc korun,“ pokračovala v líčení mluvčí policie.

Když se nešťastný důchodce vrátil, zjistil, že žena zmizela i s penězi. „Na ulici už jen zahlédnul, jak zlodějka nastupuje do automobilu černé barvy, typu SUV, nezjištěné tovární ani registrační značky a odjíždí pryč,“ podotkla mluvčí.

Jak dále uvedla, tento případ ale nepatří mezi výjimky. Policisté proto opětovně apelují na důchodce, aby byli ve vztahu k neznámým lidem více obezřetní. Nemají otevírat dveře domu nebo bytu, aniž by se předem přesvědčili, kdo za nimi je. V žádném případě by neměli zvát neznámé lidi do svých domovů. Ostražitost je na místě také u neznámých, kteří se představí jako zástupci různých organizací, úřadů či služeb. „Samozřejmostí by mělo být důsledné zamykání dveří nemovitostí. Při prvním podezření, že se do bytu nebo rodinného domku chce pod nějakou záminkou dostat cizí osoba, ihned bez obav informovat policii na lince 158,“ vyzvala policejní mluvčí.