„Zjistili, že jim dosud neznámý pachatel poškodil v době od deseti hodin večer do jedné ráno jejich zaparkovaná vozidla. Obě auta mají poničený lak. U Škody Felicie navíc ulomil zpětná zrcátka, přední stěrače a promáčkl střechu,“ uvedla mluvčí policie Lenka Koryťáková.

Pak vzal vandal ještě dva podstavce od výstražných sloupků a prohodil je předním a zadním oknem Felicie. Poté se dostal do vozidla, kde utrhl zpětné zrcátko. Celé počínání dokonal tím, že vybil všechna zbývající okna z rámů. Vandalství se nevyhnulo ani opodál zaparkované Škodě Octavii, na které vyryl do laku rýhy.

Ilustrační foto.
Bojí se, že jim pod okny budou proudit kamiony. Chtějí zákaz vjezdu do ulice

Podle policie měl tentýž pachatel na svědomí pravděpodobně i další nechutnou událost. „V čekárně vlakového nádraží vytvořil nevšední nápisy na zdech. K jejich tvorbě použil exkrementy. Nápisem z výkalů tak znehodnotil zdi čekárny vlakového nádraží,“ dodala Koryťáková.

Škoda u vozidel byla předběžně vyčíslena na dvanáct tisíc korun. Po pachateli policisté intenzivně pátrají. „Žádáme občany, kteří mají k uvedeným činům informace nebo jakékoliv poznatky, aby se ozvali na linku 158 nebo telefonní číslo 974 631 730,“ vyzývá mluvčí.