Tak dopadl sobotní výlet pracovníků firmy, která se specializuje na pořizování záběrů z bezpilotních letounů. Nedaleko Jedovnic na Blanensku z jejich dodávky neznámý zloděj ukradl dron, fotoaparát, objektivy, stativ, telefon, monitor a další techniku. Včetně kufru se servisním vybavením a nářadím. To vše za zhruba čtyři sta tisíc korun.

Ke krádeži došlo mezi půl třetí a třetí hodinou odpoledne u odbočky na Rudické propadání. „Natáčíme pořad o jižní Moravě pro Hvězdárnu a planetárium Brno. Zastavili jsme se s kolegou na Macoše a udělali několik záběrů. Na zpáteční cestě jsme se stavili v Rudickém propadání, kde jsme chtěli udělat v budoucnu další záběry ze země," řekl jeden z pilotů dronu Tomáš Tichý.

Techniku nechali na půl hodiny v bílé dodávce u cesty. Když se vrátili, byla vykradená. „Samozřejmě je to naše chyba. Na druhou stranu jsme byli pryč jen krátce a tahat všechnu techniku s sebou jsme nemohli. Šli jsme jen obhlédnout terén. Auto nebylo poškozené," dodal muž. close Z dodávky zmizel dron a technika za 400 tisíc. info Zdroj: UpVision.cz zoom_in

Podle něj byla část techniky brněnského planetária. „Část ukradeného vybavení je prakticky neprodejná. S podobně vybavenými drony tady moc lidí nelétá a v branži se známe. Hned by si toho někdo všimnul," poznamenal Tichý.

Při pátrání po odcizených věcí prosí případné svědky, kteří se v tu dobu pohybovali po silnici mezi Jedovnicemi a Křtinami. Jako odměnu za informace vedoucí k nalezení pachatelů nebo odcizené techniky nabízí firma vyhlídkový let kluzákem nebo motorovým letadlem kolem Brna.

Podle policejní mluvčí Alice Musilové hrozí zloději při dopadení až pět let za mřížemi. „Škoda odcizených věcí je velmi vysoká. Případ řešíme. V takových situacích obecně platí, že lidé nemají nechávat cenné věci v autě. Zlodějům totiž stačí na jeho vykradení velmi krátký čas," řekla Musilová.

close Z dodávky zmizel dron a technika za 400 tisíc. info Zdroj: UpVision.cz zoom_in