Nezavolal však policisty. Rozhodl se, že je zastoupí sám. „Přišel k autu a na mobilu ukázal řidiči a jeho dvěma spolujezdcům policejní znak. Pak je požádal o doklady s tím, že jejich chování je podezřelé," popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. Muž potom doklady a auto zběžně prohlédl.

Mladíci byli chvilku zaskočeni, ale brzy jim došlo, že něco nehraje. Proto obratem zavolali blanenským policistům. „Pro ty nebyl problém údajného muže zákona v podniku vypátrat. Za jeho chování mu nyní hrozí pokuta," doplnil Malášek.

Při vyšetřování také vyšlo najevo, proč se mladíci na parkovací místa u restaurace opakovaně vraceli. „Využívali poměrně silné wi-fi sítě podniku ke společným počítačovým hrám," dodal mluvčí.

Podle Pavla Buchtela, který léta pracoval jako poskytovatel internetu, je podobné chování běžné. „Restaurace nabízejí wi-fi připojení jako přidanou službu pro své zákazníky. Někdy ji využijí i lidé v okolí, aby nemuseli za internet platit. Pokud si nestahují třeba filmy nebo jiné velké objemy dat, v podnicích to většinou ani nepoznají a neřeší to," sdělil Buchtel.

Pokud však majitel restaurace chce, může si některé služby na internetu nechat zablokovat, připojení časově omezit nebo snížit dosah připojení.

Policisté čas od času řeší případy, kdy se za ně někdo vydává. „Závažnější byl třeba ten, kdy muž vystupoval jako kriminalista a okrádal důchodce," zmínil Malášek. Podle něj má skutečný policista vždy služební průkaz, odznak a obvykle i uniformu.