Takový policejní zátah Blanensko dlouho nepamatuje. Velké množství policistů v terénu, vrtulník ve vzduchu. Ve středu večer poblíž Šebetova dopadli díky všímavému svědkovi sedmačtyřicetiletého muže podezřelého vraždy. Ve středu ráno měl ve Svitávce zabít dva lidi. Podle místních se jednalo o přítelkyni se synem. Spekulovali, že muž prý neunesl rozchod a zastřelil je. Střelbu policie nekomentovala.

Na základě zjištěných indicií se policistům podařilo získat totožnost podezřelého. Na obvyklých místech se ale nezdržoval a policisté začali pátrat i za použití vrtulníku letecké služby také v dalších lokalitách a prostřednictvím vyhlášeného celostátního pátrání se do akce zapojili i policisté po celé republice.

Lidé donesli svíčky a květiny k místu, kde došlo ve středu k dvojnásobné vraždě.
VIDEO: Hrůzu ve Svitávce odplavuje déšť. Na místě dvojnásobné vraždy hoří svíčky

„Do Svitávky okamžitě po nahlášení spěchali policisté včetně speciální pořádkové jednotky či zásahové jednotky. Kromě kriminalistů na místě pracoval i krizový intervent, který komunikoval s rodinnými příslušníky obětí,“ sdělil policejní mluvčí Pavel Šváb.

Ve středu dopoledne policie podezřelého muže hledala také v Boskovicích v Mánesově ulici poblíž tamního obchodního centra Coop. „Viděl jsem tam v parku zakuklené muže v policejních uniformách se zbraněmi a policejní auta. Bylo tam asi dvacet policistů,“ řekl muž, který si přál zůstat v anonymitě. Redakce jeho jméno zná.

Pachatel odjel z místa činu autem, které policisté našli ve středu kolem druhé hodiny odpoledne v lese na Boskovicku. O několik hodin později zajistili muže v terénu. U sebe měl nůž. Z úspěšného zásahu policisté zveřejnili video.

Policisté od středy řeší násilnou smrt dvou lidí ve Svitávce na Blanensku.
VIDEO: Policisté dopadli u Šebetova podezřelého z dvojnásobné vraždy ve Svitávce

Zadržený muž se k činu přiznal a byl obviněný z vraždy. „Za jeho činem stály osobní vztahy. Přiznal se a nyní jsou na řadě procesní úkony. Je obviněný z vraždy a hrozí mu trest odnětí svobody od patnácti do dvacet let, případně výjimečný trest,“ informoval ve čtvrtek odpoledne policejní mluvčí Pavel Šváb.

V pátek 14. dubna uvalil Okresní soud v Blansku na muže podezřelého z vraždy vazbu. Informovala o tom Česka televize na sociálních sítích.

Podobně jako tento týden ve Svitávce otřásla na Blanensku vražda před dvěma lety také pětitisícovým Adamovem. Před Vánocemi tam nožem zabil v domě s pečovatelskou službou osmasedmdesátiletou bývalou pečovatelku o čtyři roky mladší soused. Sám si pak na místě vzal stejným nástrojem život. Podle všeho za vším stál jeho nenaplněný vztah se zmíněnou ženou. Muž se jí dlouho dvořil. Chodili spolu na procházky, na kávu a navštěvovali se. „Ten šamstr se kolem ní motal delší dobu. Paní dobrácky říkala něco v tom smyslu, že už má chlapy dávno za sebou, ať si od toho nic neslibuje. Asi ji to pak už bylo nepříjemné a chtěla to ukončit. Muž ten rozchod podle všeho neunesl,“ řekla tehdy Deníku Rovnost jedna z místních žen. Jméno zveřejnit nechtěla.