Opuštěné auto našli policisté odpoledne v lesním porostu na Boskovicku. V terénu po ozbrojeném muži pátral také vrtulník, dopadení podezřelého ohlásili ještě ve středu krátce před devatenáctou hodinou.

K policejnímu zásahu došlo poblíž areálu bývalého šebetovského agropodniku. V místech, kde se čistila kejda. „Dorazila tam velká kolona policejních aut. Od toho jsme si domysleli, že se jedná nejspíš o zásah ve spojitosti s dnešní tragickou událostí ve Svitávce. Bližší informace k tomu nevíme,“ řekl ve středu v podvečer šebetovský starosta Zdeněk Čížek.

Čtyři lidé se zranili při nehodě v Mladkově, městské části Boskovic.
VIDEO: Vážná nehoda tří aut v Mladkově, podívejte se na zásah hasičů

Ve Svitávce byl i po několika hodinách od tragédie rozsáhlý tým se specialisty, kteří dokumentovali místo činu a zajišťovali stopy. Podle prvotních informací Deníku měli mrtví s mužem bydlet v pronajatém bytě v jednom ze svitáveckých domů. Místní uvedli, že se mělo s největší pravděpodobností jednat o partnerku a syna. Redakci se tuto informaci ale zatím ověřit nepodařilo.

„Když jsem šla ráno na autobus, viděla jsem u domu záchranku a policejní auta. Co se stalo, jsem se dozvěděla až později. Je to strašné, úplné Palermo. Osobně jsem ty lidi neznala. Ale mrtví měli být snad žena se synem. Další příbuzná prý vyvázla,“ řekla důchodkyně, která se reportérovi Deníku představila jako Lída.

Dvojnásobná vražda, vražda a sebevražda. Dvě mrtvé ženy a dva muži. Závěr letošního roku byl na jihu Moravy mimořádně tragický. Ilustrační foto
Na Blanensku tekla krev. Žena hodila po příteli nožem

Více informací o závažném trestném činu neměl ve středu odpoledne ani starosta Svitávky Jaroslav Zoubek. Jen to, že se nemělo jednat o lidi z městyse. „Dostal jsem ve středu ráno informaci od policie, že se na území Svitávky stal závažný trestný čin. Místní by měli být v klidu, protože pravděpodobný pachatel je mimo náš městys. Policie po něm pátrá,“ řekl Zoubek.

V podobném duchu obyvatele Svitávky informovalo hlášení v obecním rozhlasu. 

Totožnost mrtvých policisté zatím nekomentovali. Ani způsob, jakým přišli o život. Na místě byla také záchranka. „Ve Svitávce jsme měli v ranních hodinách v péči mladou ženu s akutní stresovou reakcí. Záchranáři ji ošetřili a ponechali na místě,“ sdělila mluvčí jihomoravské záchranky Michaela Bothová.

Soudní síň. Ilustrační foto.
Týrání nebo manipulace? Soud řeší spor na jihu Moravy, v jeho středu je dítě

Dopoledne policie zasahovala také v sousedních Boskovicích v Mánesově ulici poblíž tamního obchodního centra Coop. „Viděl jsem tam v parku zakuklené muže v policejních uniformách se zbraněmi a policejní auta. Bylo tam asi dvacet policistů,“ řekl muž, který si přál zůstat v anonymitě. Redakce jeho jméno zná.