U autobusové zastávky v Kotvrdovicích se měla stát vážná dopravní nehoda osobního auta s náklaďákem. Místo příjezdu k těžce raněným a mrtvému však záchranáři zjistili, že v obci ani v nejbližším okolí se žádná vážná nehoda nestala.

Po osobě, která telefonátem o smyšleném neštěstí vyslala do terénu záchranáře zbytečně, nyní pátrá policie. „Případ vyšetřujeme. Zda se zneužití tísňové linky bude posuzovat jako přestupek nebo trestný čin, nemohu v tuto chvíli komentovat,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Podle mluvčí jihomoravské záchranky Michaely Bothové měl na tísňovou linku volat neznámý člověk s tím, že o nehodě mu telefonoval někdo další. „To, že by si někdo vymyslel tak závažnou nehodu, se stává velmi zřídka. Kolik zbytečný výjezd stál, je až na druhém místě. Prvořadé je to, že pomoc záchranářů, hasičů či policistů mohl ve stejnou chvíli potřebovat někdo na jiném místě,“ zdůraznila Bothová.

Jen planý výjezd tří jednotek hasičů se speciální technikou se podle zjištění Deníku Rovnost může vyšplhat na několik desítek tisíc korun. „Podobný případ měly v minulosti na svědomí děti, které si z legrace vymyslely, že také viděly vážnou nehodu. Větší problém na tísňové lince bývá s pohodlnými lidmi, kteří nejsou v ohrožení života, ale volají si o sanitku. Přitom by cestu k lékaři zvládli,“ dodala mluvčí.