Radní nyní rozhodli, že hospodaření společnosti nechají prověřit policií. „Chceme zjistit, zda nedošlo k trestnému činu a kdo je za to všechno případně zodpovědný. Nechci v tuto chvíli nikomu podsouvat, že šlo o úmyslné jednání nebo jen o brutální šlendrián ze strany vedení společnosti, potažmo tehdejších radních města. Nemůžeme ale nad tím jen mávnout rukou. Město přišlo o velké peníze,“ informoval letovický starosta Petr Novotný.

Je v tom politika, říká bývalý starosta

Technické služby ve zmíněném roce zajišťovaly ve městě například svoz odpadu, údržbu veřejných prostranství, opravy veřejného osvětlení a provoz letního koupaliště. Ročně hospodařily přibližně se šestnácti miliony korun. „Ať se tím policie zabývá. Je to celé politika našeho mladého vedení radnice. Nebudu to dál komentovat,“ řekl bývalý starosta Letovic Vladimír Stejskal. Toho po volbách na radnici před dvěma lety vystřídal právě Novotný.

Velmi strohý byl i někdejší šéf Technických služeb Letovice Luděk Elb, kterého kvůli špatnému hospodaření městské společnosti nové vedení města odvolalo na podzim roku 2018. „O tom, že hospodaření služeb bude zkoumat policie, nevím. Ale jsem jedině rád, že se to prošetří, uzavře a budu mít konečně klid. Těch urážek a špíny na moji osobu už bylo dost. Víc se k tomu vyjadřovat nebudu,“ dodal Elb.

Před časem poznamenal, že své odvolání vnímá jako politickou odvetu nového vedení. Že jde o politiku, si myslí i někteří místní. „Odvolání Luďka Elbla je pouze politický tah,“ uvedl na sociální síti například Mikuláš Kolář.

Policie už řešila kontejner

Technické služby Letovice dlouhá léta vedl Miroslav Doskočil. Toho radnice v čele se starostou Vladimírem Stejskalem odvolala v roce 2017. Proč, to Stejskal nebyl schopný vysvětlit a odkazoval na pracovníky finančního odboru. Audit hospodaření za rok 2017 přitom žádné vážné pochybení neodhalil. Na Doskočilovo místo nastoupil dočasně do té doby řadový úředník odboru životního prostředí Luděk Elbl. Ten následně uspěl i ve výběrovém řízení na ředitelský post. Nyní městskou společnost opět vede Miroslav Doskočil.

Policie se už městskou společností loni zabývala. Pátrala po velkokapacitním kontejneru, který nebyl po inventuře k nalezení. „Jakmile se do toho policie vložila, najednou se kontejner objevil na místě, kde předtím nestál,“ poznamenal letovický starosta Petr Novotný.