To rozčílilo osmdesátiletého důchodce, který muže nevybíravě napomenul. „Řekl mu, že by si měl před ústa dávat při kašlání ruku. Došlo k hádce a stařík vytáhl na spolucestujícího z pouzdra pistoli a mířil mu na hlavu. Na cizince ale nevystřelil,“ popsal incident, ke kterému došlo při průjezdu Blanskem, policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Policisté nechali vlak zastavit v Letovicích a agresivního důchodce zadrželi. „Při prohlídce u něj našli dvě zbraně. Plynovou pistoli a revolver. V příručním zavazadle pak ještě samonabíjecí pistoli a zásobníky s náboji. Všechny zbraně měl muž nelegálně. Nyní je stíhaný za nedovolené ozbrojování,“ dodal policista.

Ke střelbě ve vlaku však došlo loni koncem září na trase mezi Brnem a Adamovem. V kupé tam po výstřelu v noci zemřel osmatřicetiletý muž. Policisté vraha záhy dopadli. Kvůli této mimořádnosti byl zastavený provoz na trati mezi brněnskými Židenicemi a Adamovem. Omezení se dotklo čtyř vlaků, z toho dva vlaky musely České dráhy mezi Adamovem a Brnem nahradit autobusy.

Jeden vlak nabral devadesátiminutové zpoždění. „Omezení trvalo skoro do jedné hodiny v noci. V úseku Bílovice nad Svitavou-Letovice byl provoz po jedné ze dvou traťových kolejí," uvedla tehdy mluvčí Českých drah Monika Bezuchová.