Při úterním natáčení studentského filmu v Brně se střílelo. Na studenty z oken sousedního domu několikrát vystřelil soused, kterého zřejmě rušil hluk.

Doslova životu nebezpečné bylo úterní natáčení studentského filmu na dvoře fakulty JAMU v Beethovenově ulici v Brně. Na mladé filmaře tam totiž někdo střílel. Netrpělivého střelce zřejmě jejich natáčení rušilo.

Když odpoledne pětadvacetiletý student z Blanenska společně se dvěma spolužáky točil několik scén do svého filmu, bez jediného předchozího varování se ozvalo několik výstřelů. „Studenti si všimli, že se ve zvýšeném přízemí otevřelo okno, kde se objevila dlouhá střelná zbraň, ze které pak někdo několikrát vystřelil,“ popsala údajný průběh střelby mluvčí brněnských strážníků Denisa Kapitančiková.

K budově JAMU se ihned vypravila hlídka strážníků, která zkontaktovala majitele bytu, jehož je okno součástí. „Čtyřiapadesátiletý majitel bytu se s nimi ale odmítal bavit. Stejně tak jeho o čtyři roky starší manželka,“ informovala Kapitančiková. Manželský pár nereagoval ani na výzvu k prokázání totožnosti, kromě toho po celou dobu strážníky slovně napadal. I když žádný z výstřelů nikoho nezasáhl, strážníci předali případ republikové policii.