Milana K. našli záchranáři mrtvého v nočních hodinách ke konci července v centru Blanska. „Vraždu jsme vyloučili. Muž zemřel bez cizího zavinění, ale vyšetřování stále pokračuje. Není totiž vyloučeno, že před jeho smrtí došlo k jinému trestnému činu nebo přestupku," řekl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

O případu jsme informovali ZDE

Podle zjištění Blanenského deníku Rovnost policisté prověřují verzi, že všemu předcházela hádka a následně i potyčka opilých lidí. Přesnou příčinu smrti odmítla policie komentovat.

Primáře se záchranáři marně snažili oživit na Wanklově náměstí před jednou z tamních bank. Byl zakrvácený a bez známek života. „Když záchranáři přijeli na místo, byl už muž mrtvý," uvedla mluvčí jihomoravské záchranky Hedvika Kropáčková.

V boskovické nemocnici pracoval Milan K. více než čtyřicet let. Naposledy jako primář oddělení následné péče. Jeho smrt kolegy zdrtila. „Je to pro nás zdrcující a velmi špatná zpráva. Byl to náš kolega, se kterým jsme byli v každodenním kontaktu," řekl tehdy primář boskovického ARO Vladimír Zemánek.

Tragická zpráva zasáhla i známého boskovického porodníka Jana Machače. „Byl to vynikající lékař a můj dlouholetý kamarád. Pro nemocnici je to velká ztráta," poznamenal Machač.