Devětašedesátiletý právník v důchodu Martin Pavelka podle obžaloby donutil o dvacet let mladší přítelkyni podepsat neobvyklou smlouvu. V ní se žena zavázala, že mu bude pravidelně uklízet na chatě poblíž Blanska. Ve vymezené době mu měla poskytovat také přesně popsané sexuální služby. Pokud by ujednání neplnila, muž jí vyhrožoval zveřejněním těchto písemností s popisem jejího intimního života. Ty chtěl poslat jejím známým, do zaměstnání a rodině. Opakovaně si měl sex vynutit násilím.

Případem se nyní zabývá Okresní soud v Blansku. Obžaloba mužovo jednání považuje za znásilnění a důchodci hrozí až deset let za mřížemi. „Je absurdní, abych po někom, kdo dvacet let dobrovolně chodí ke mně na chatu, chtěl nějaké takové praktiky. Rozhodovala se mezi dvěma vztahy a chtěla za sebou spláchnout minulost. Podle mě je to pomsta nebo choroba. Možná ji navedl přítel," uvedl muž pro server novinky.cz.

Milenecký pár se dal dohromady v roce 1999 při náhodném setkání na ulici. „Většinu času se vztah odvíjel podle představ obou milenců. Před dvěma lety se však žena s mužem chtěla rozejít. Nakonec spolu sepsali neobvyklou dohodu. Muž, o němž si poškozená celou dobu myslela, že ji právně zastupuje, jí text dohody nadiktoval. Když se ostýchala, vyhrůžkami ji k sepsání donutil," přiblížil případ policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Platnost pod nátlakem sepsané smlouvy skončila začátkem loňského roku. Poté žena dostala odvahu a všechno oznámila. "Při domovní prohlídce u násilníka policisté našli vedle usvědčujících písemností a dalších důkazů také maketu ručního granátu a na zahrádce několik rostlin konopí," řekl dále Malášek.

Muž je kromě znásilnění a vydírání stíhán tak za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy.